Gökyüzünde planör şenliği yaşandı... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Spor

Gökyüzünde planör şenliği yaşandı…

Gökyüzünde planör şenliği yaşandı...

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin beşinci kez ev sahipliği yaptığı “KKTC 5’inci Uluslararası F3J Open 2013” şampiyonası başarıyla tamamlandı.
Geçitkale Devlet Havaalanı içinde KKTC Hava Sporları Federasyonu’na ait “Yavrukuş Havacılık Tesisleri’nde 21 Mart’ta başlayıp dün öğleden sonra tamamlanan şampiyonaya 9 Avrupa ülkesinden 45 üst düzey klasman yarışçısı katıldı.
Son 5 yılda dünya model uçak F3J (planör) zirvesinden inmeyen ve bu yıldan başlayarak Türk Milli Takımı ve İstanbul Soaris Havacılık Kulübü adına yarışmaya başlayan alman Philip Kolb bu dalda kendisi gibi dünya zirvelerini zorlayan KKTC Hava Sporları sporcusu Eser Kişmir’i 3 saniye farkla geçebildi.
Dünyanın 9 ülkesinden 45 dolayında üst klasman sporcusunun kıyasıya yarıştığı Şampiyona’ya ev sahipliği yapan KKTC Milli Takımı takım klasmanında da ikincilik elde etti.
Juniorlar kategorisinde birinciliği Ukraynalı Nikita Sholm, ikincilik kürsüsüne ülkemizin en genç modelcisi Doğuş Özer çıktı.
Yoğun seyirci kitlesinin iki gün boyunca izlediği, KKTC ve Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Norveç,  İsveç, İsviçre, Rusya’dan sporcuların mücadele ettiği şampiyonanın kupa seremonisi renkli geçti.
“KKTC 5’inci Uluslararası F3J Open 2013”te play-off sonrası Ukrayna takım halinde birinci olurken, ferdi klasmanın ilk 10 şu sporculardan oluştu:


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar