Kıbrıs

Gökyüzünde engellere meydan okudular


Kuzey Kıbrıs Turkcell, engellilere yönelik duyarlılığın ileriye taşınması için engellilerle birlikte bir kez daha gökyüzüne yükseldi, Girne semalarından da “Destek Varsa Engel Yok” dedi. Engellilere yönelik yamaç paraşütü etkinliği ikinci kez gerçekleştirildi.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği ile birlikte organize edilen “Rüzgarla Dansa Engel Yok” buluşmasında, St. Hilarion’dan gökyüzüne yükselen engelliler, yamaç paraşütleri ile unutulmaz bir deneyime imza attı.

Büyük heyecan

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in engellilere yönelik düzenlediği “Rüzgarla Dansa Engel Yok” isimli yamaç paraşütü etkinliğinin ikincisi, St. Hilarion’da başladı ve Karaoğlanoğlu Highline Paragliding parkurunda tamamlandı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in gerçekleştirdiği etkinliğe Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği katılarak destek verdi.

Etkinlikte, yamaç paraşütü deneyimi yaşayan engelli vatandaşların oldukça heyecanlı ve mutlu oldukları gözlemlendi.

 Rüzgarla dansa engel yok_Yamaç paraşütü (9)

Uzmanlar yönetiminde

Highline Airtours Uzman Pilotları Özgür Gökaşan ve Roland De Vries yönetimindeki yamaç paraşütü atlayışlarının sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

Etkinliğe, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ile Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Barış da katıldı.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit yaptığı konuşmada, kendilerine bu güzel ve anlamlı etkinliği yaşattığı için Kuzey Kıbrıs Turkcell’e teşekkür etti. En önemli engellilerin insanların zihinlerinde yaratıldığını belirten Kibrit, “Bu etkinlikle bir kez daha gördük ki, aşamayacağımız engel yoktur. Yeter ki bu farkındalığı büyütelim ve daha fazla destek olalım” dedi.

 Rüzgarla dansa engel yok_Yamaç paraşütü (7)

“Hayallerine ortak olduk”
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Barış da “Rüzgarla Dansa Engel Yok” etkinliğinin ikincisini gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. “Her fırsatta engellilerimizle bir araya geliyor, onların başarılarına tanıklık ediyor, hayallerine ortak oluyoruz” diyen Ayhan Barış, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in sosyal sorumluluk projelerini aynı duyarlılıkla sürdüreceğini, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük ailesinin üyeleri olarak bunu gönülden yaptıklarını ifade etti.

Uçuştan önce uzmanından eğitim

Uçuş yapacak ekibe bir gün öncesinde Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nde Pilot Özgür Gökaşan tarafından eğitim verildi.
Uçuş öncesi heyecanı dengelemek ve kişilere uçuş hakkında bilgilendirme yapmak amacı ile bir eğitim düzenlendi. Eğitimde, uçuş ekipmanları ile uçuş demosu yapılarak nasıl bir atlayış olacağı anlatıldı, havada nelere dikkat edilmesinden uçuş öncesi beslenmeye kadar pek çok bilgi verildi.

NELER SÖYLEDİLER?

Ruhsar Vudalı: “Atlayış öncesinde o kadar da heyecanlı değildim. Fakat yukarıya çıkınca o atmosferi yaşamak, gökyüzünde olmak inanılmaz bir duyguydu. Gerçekten de rüya gibi bir şeydi. Bizler için bu etkinliği organize eden Turkcell’e ve derneğimize çok teşekkür ediyorum.”

Hürmüs Atakanlı: “Gökyüzünde olmak o özgürlüğü yaşamak harikaydı. Bir hayalim daha gerçekleşti. Hani insan mutluluktan uçar ya ben gerçekten uçtum. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği olan Kuzey Kıbrıs Turkcell’e, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne, hocalarıma ve beni destekleyen aileme çok teşekkür ediyorum.”

Kübra Şanverdi: “Nasıl anlatılır bilmiyorum ama havada yürümek çok farklı bir duygu. Biz bu duyguyu yaşadık ve kendimi çok mutlu hissediyorum. Havada olmak uçmak çok güzel bir özgürlük. Herkese ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı