DünyaSağlıkYaşam

Göğsünde ağrı hissetti, 2 hafta sonra bu hale geldi! Gizemli hastalığına doktorlar teşhis koyamıyorİngiltere’de 16 yaşındaki Valentino Erodotou, geçtiğimiz sene göğsünde şiddetli ağrı ve yanma hissetti. Kısa süre sonra ise yürüyemez hale geldi.

16 yaşındaki Valentino Erodotou, 2018’in başlarında göğüs bölgesinde şiddetli ağrı ve yanma hissetti ancak çok ciddiye almadı.

Ancak bu ağrıdan yalnızca 2 hafta sonra Valentino yürümede problemler yaşamaya başladı.

Bu süreç zarfında aile hastaneye gitti ve ilk olarak gastrit sonrasında da kronik yorgunluk sendromu teşhisi konuldu ancak Valentino’nun vücudu tedavilere olumlu yanıt vermedi.

Tedavilerin de sonuç vermemesi üzerine Valentino tamamen yürüyemeyerek tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

Doktorlar ise talihsiz çocuğun hastalığına hala bir teşhis koyamadı. Aile ise bu süreçte doğru teşhis 15 bin sterlinin (101 bin TL) üzerinde para harcadı.

Daily Mail’e konuşan Valentino’nun ailesi tomografi ve kan testlerinde bir şey çıkmadığını ancak henüz genetik test yapılmadığını romatolog ve immünolog muaynelerini gerçekleştirmediklerini belirterek bunlardan bir sonuç gelmesini umuyor.

Ancak ailenin bu konuda en büyük engeli artan masraflar… Bu yüzden aile, destek olunması amacıyla GoFundMe’de bir sayfa açtı, kısa sürede de 30 bin sterlinlik (202 bin TL) bağış toplandı.

Aile şimdi kalan testleri yapıp çocuklarının bir an önce sağlığına kavuşmasını bekliyor.
Başa dön tuşu