Göçmenköy tarihi rekora gidiyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Köşe Yazarları

Göçmenköy tarihi rekora gidiyor

2012-2013 futbol sezonunda zor şartlar altında aldığı yönetimi yüzünün akıyla tamamlamak isteyen ve Göçmenköy’ün geleceği ile ilgili düşünceleriyle de “idealist” görüntüsü veren başkan Ersan Karataş’ın Göçmenköy’ü, “evdeki hesabın çarşıya uymaması” ve “Arslan Bıçaklı’nın da olmaması” yüzünden “sıfır puanla” ligin dibine çakıldı kaldı. Göçmenköy, Doğan Türk Birliği karşısında aldığı bu günkü 4-1’lik mağlubiyetle 18. haftayı da “puansız” geçti ve tarihi “rekora” adeta koşar adımla gitmeye başladı.
Doğan, Göçmenköy karşısına dört sarı kart cezalısı Aydın ve A. Sönmez’in yanı sıra, sakat olan Sabri’siz çıktı. Eksikliklere rağmen, rakibine nazaran oyuna daha fazla hakim görülen Doğan Türk Birliğindeki “geleneksel”, bloklar arasındaki irtibat bozukluğu, Aydın ve Sabri’nin yanı sıra, oyuna girinceye kadar da Raif’in yokluğu nedeniyle ilk devre boyunca “sırıttı.” Her zamanki gibi birinci bölgeden, orta alana olumlu pas gelmedi.

Bu bölge, Göçmenköy’in de “kalabalık” tutması nedeniyle “çorbaya” döndü. Buna bir de Zuma’nın durgun ve verimsiz, Ahmet Saygı ve Serdar’ın da “vasat” futbolu eklendi. Böylece iki ve üçüncü bölgeler arasındaki iletişimi kurmak ve Baroung ile genç Kenan’a “servis” yapmak görevi, başarılı bir oyun sergileyen Özenç ve Salih Güvensoy’a kaldı.
Göçmenköy, mutlak puan çıkartmak arzu ve hırsıyla karşılaşmaya “tempolu” başladı. Bu süre içerisinde yeterince organize olamasa da “mücadele” gücü yüksek bir oyun sergiledi. Diğer taraftan Doğan Türk Birliği’nin “rahat” olduğu kadar “organize” olamayan oyun düzeni işlerine yaradı. Bir yandan kalabalık tuttukları orta alana rakiplerini hapsederken, diğer taraftan da cesaretle rakiplerinin üzerine gitmeye başladı. Göçmenköy geri dörtlüsünü, icap etmedikçe ileri çıkartmadı. Orta alanı kalabalık tutup, ortadan Halil İbrahim ve sağ kanat destekledikleri Sedat vasıtası ile kontra ataklardan pozisyon üretmeye çalıştı. Ancak final paslarındaki olumsuzluğun yanı sıra, kaleye atılan şutlardaki isabetsizlik, bu gayretlerinin skora yansımasını engelledi. Oyunun dengede gittiği ilk devrede, Kemal’in elini kullanarak kaleye girmekte olan topu çıkartması, hem penaltıya, hem de oyundan atılması sonucu Göçmenköy’e pahalıya mal oldu.


Nitekim ikinci devrede 10 kişi ile mücadele etmek zorunda kalan Göçmenköy’ün, her geçen dakika direnci kırılmaya başladı. Bu arada  “şansları” ve rakiplerinin de “beceriksizliği” sonucu kalelerinde, Baroung’dan iki, Kenan’dan da bir olmak üzere, üç mutlak gol görmedi. Ancak beklenen gol müdafaa hatalarından yararlanan Baroung’dan gelince, fark ikiye çıktı ve Göçmenköy’ün de “gardı düştü”. Devamında da müsabaka, Göçmenköy yarı alanında oynanmaya ve goller de peş peşe gelmeye başladı. Bu arada Sedat’ın getirip Erman’ın bitirdiği pozisyondan kazandıkları ligde attıkları altıncı gol ise, sadece maçın skorunu belirledi. Sonuçta; ilk devrede, önceki maçlarına nazaran pek iyi bir intiba bırakmayan Doğan, biraz da Göçmenköy’ün 10 kişi kalması sonucu, ilk devreye nazaran daha organize ve attıkları gollerle de taraftarını memnun eden bir müsabaka çıkarttı. Ve bu arada “lig üçüncülüğüne de” göz kırptı. Müsabakanın “genç” hakemi Timur Ercan Bodi’nin, neticeye tesir eden bir hatası olmadığı gibi, yarınlar için de “olumlu” sinyal verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar