FutbolSpor

“Göçmen için stada”Göçmenköy Başkanı Ersan Karataş, bugün karşılaşacakları Maraş maçı öncesi camiayı sahaya çağırdı

 
KADER MAÇI:K-Pet 1.Lig Kırmızı Grup’ta 21 puanla altıncı sıradaki Göçmenköy’ün 24 puanla lig ikincisi Maraş ile oynayacağı maçı kader maçı olarak nitelendiren başkan Karataş, “kendini Göçmenköy’lü hisseden herkesin takımın kader maçında stada gelmesini” bekliyoruz dedi

 

Ahmet ÖZSOY

 

Futbolda K-Pet 1.Lig Kırmızı Grup’taki mücadelede nefes kesen son haftalar başlıyor.

Toplam 10 takımlı ligde ikinci sıradaki takım ile dokuzuncu sıradaki takım arasında sadece 4 puanlık fark bulunuyor. Süper Lig’e çıkacak ve 1.Lig’den düşecek takımların kim olacağı bu 8 takım arasından belli olacak.

Ligin başkent temsilcilerinden Göçmenköy de bu anlamda bugün oynanacak Maraş maçına “kader maçı” gibi hazırlandı.

Camia maç öncesi kenetlenerek Maraş maçında takımına destek olmak için organize oldu. Göçmenköy Kulüp Başkanı Ersan Karataş gazetemize yaptığı açıklamada kendilerine yakışır şekilde mücadele etmek arzusunda olduklarını ve geri kalan maçlarından alabilecekleri en fazla puanı almak için sahaya çıkacaklarını söyledi.

Teknik heyet ve futbolculara güveninin tam olduğunu söyleyen Karataş taraftarlara çağrı yaptı.

Özellikle bugün oynanacak Maraş maçının Göçmenköy için kader maçı olacağını düşündüklerini söyleyen Karataş herkesi maça davet etti.

Karataş şöyle konuştu: “1.Lig’de bulunduğumuz grup mücadele açısından çok denk güçte takımların olduğu bir grup diye düşünüyorum. Her takımın her takımdan puan veya puanlar alabilecek potansiyeli var. Zaten puan durumu da bunu gösteriyor. Bugün karşılaşacağımız rakip lig ikincisi biz ise altıncı sıradayız ancak aramızda 3 puanlık fark var.  Maraş takımına saygı duyuyoruz ve biz güçlü rakibimiz karşısında kazanmak için mücadele etme arzusundayız. Bunu da yaparken taraftarımızın desteğine ihtiyacımız bulunmaktadır. Kendini Göçmenköy’lü hisseden, ben Göçmenköylüyüm diyen herkesi Göçmenköy futbol takımına destek olmak için maça davet ediyorum.”

Göçmenköy ile Maraş takımları arasında bugün Göçmenköy’de oynanacak ve saat 15.00’da başlayacak maç öncesi Maraş takımı 24 puanla ikinci, Göçmenköy ise 21 puanla altıncı sırada bulunuyor.

Başa dön tuşu