Sanat

GİRSAD faaliyetlerine yeniden başladıDernek’ten yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs kültürüne özgü halk dansları, müzik ve sanatsal aktiviteleri gerçekleştirirken aynı zamanda gelecek nesillere de aktarmak amacıyla gönüllük esasıyla yeniden yola çıkan GİRSAD, bir süre önce yapılan Genel Kurul’la yeni yönetimini belirledi, çalışmalarını başlattı.
Açıklamada, 2014 yılı Kasım ayında gerçekleştirilen Genel Kurul’la Dernek Başkanlığı görevini Huri Akansoy, Asbaşkanlığı Hakan Baba üstlenirken, Yönetim Kurulu’nda Hasan Yüksel, Turgut Şenol, Melike Bisikletçiler, Mustafa Ergüven ve Nezih Beyaz’ın görev aldığı kaydedildi.GİRSAD Başkanı Huri Akansoy, tamamen gönüllülük esasıyla çalışan GİRSAD’ın , temelde toplumun yararı için çalışmalar yapmak ve toplumun da bu faaliyetlere katılmasını sağlama amacını taşıdığını belirtti.

Akansoy,  Girne’de yaşayan  sanatsal, sosyal ve kültürel etkinliklere katkı koymak isteyen herkese açık çalışmalar yürütme hedefinde olduklarını, amaçlarından birinin de yerel bir sivil toplum örgütü olarak gençlerin sosyal bilinç ve çeşitli toplumsal konularda farkındalıklarını artırmak ve bu konularda çeşitli çalışmalar yapmak olduğunun altını çizdi.

Akansoy, veteran halk dansları ekibinin oluşturulmasıyla faaliyetlerine başlayan GİRSAD’ın , 2014 yılı Aralık ayı itibarıyla  Halk Dansları Eğitmeni Savaş Madi ile birlikte çalışmalara başladığını duyurdu.

Açıklamasında faaliyet alanlarıyla ilgili bilgi veren Akansoy,  her alanda şehire katkı yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Başa dön tuşu