BasketbolKöşe YazarlarıSpor

Girne’de salon “BUZ”, maç sıcakGirne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nu yapımına katkı koyan dönemin Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ertuğrul Apakan’a teşekkür ederim ama,  sayın Apakan salonun şu halini görse şok olur.

Salonun LED ışıklarından yarısı yanarken diğerler yarısı yanmıyor, salonun koridorları karanlık, tuvaletlerden bahsetmek bile istemiyorum, parkeyi oyuncu ve koçlar siliyor, maça gelenler soğuktan donmamak için mücadele ediyor ama kantini kapalı bir salon olunca da içecek sıcak bir şey bulamıyor. Yani salon “Allaha” emanet.

Gelelim maça. Hem GAÜ hem Soyer ikisi de maç inde inanılmaz hatalar yaptılar. İlk periyotta GAÜ iyi ama Soyer klasik maça kötü başlama hastalığını sürdürüyor. İkinci periyotta toparlanan Soyer maça ortak oldu. Soyerspor’da 22 sayı üreten Alperen Güren’e daha çok yardım gelmeli.

Üçüncü periyotta doğru işler yapan Soyer takımı doğru adamlara da sayı attırınca bir anda öne geçti. Ancak bana göre ilk hata Ahmet Şahinsoy’un takımı 64-61 önde iken ve rakibin 2 molası kullanılmışken mola alması kendi takımının ritmini düşürdü. Son bölümde Mustafa Öksüzoğullarının gereksiz sayı denemesi. Bunun ardından Mustafa’nın gereksiz faulü ile Soyer’in dengesi bozuldu ve maçı kaybetti. Soyer iyi takım ama maç içinde çok dalgalanıyorlar. Zamanla takım oyunu oturacak.

Girne Amerikan Üniversitesi yeni oyuncusu Mustafa ilk maçında iyi bir oyuncu olduğunu gösterdi. Attığı sayıların yanı sıra aldığı ribauntlarla takıma katkı verdi. GAÜ’nün sorunlu pota altını kapatmış oldu. GAÜ’de Erdem geçen sezon ki performanstan uzak ama dün 15 sayı 10 ribaunt ve 5 asistle oynayarak dikkat çeken bir performans ortaya koyarken, ona 11 sayı üreten Arif İleli ve 9 sayı 10 ribaunt ile oynayan yeni transfer Mustafa Naimoğlu eşlik etti.

Hakemler benim yazdıklarıma kızıyorlar ama dün gece de hataları vardı. Bu net bir şekilde görüldü.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı