KıbrısManşet

Soyguncular kayıplara karıştıDevrim DEMİR
Karmi’de bulunan Moon Rose tatil köyünde önceki gece akıllara durgunluk veren bir oyun ile soygun gerçekleşti. Tatil köyünde çalışan 2 öğrenci bir diğer arkadaşlarının yardımı ile patronlarını tuzağa düşürdü.Suç ortaklarını tatil köyüne çağıran iki çalışan, “soyulduk” diye patronları Salih Aygın arayarak otele çağırdı. Aygın otele gidince iki çalışanı ve suç ortakları tarafından dövülerek bayıltıldı.

Bağırmaları duyan yabancı uyruklu kadın temizlikçi ise depoya indiğinde patronunu kanlar içinde görerek şok oldu. Soyguncular Aygın ve temizlikçi kadın Carol Tangayev’in bağırmasını önlemek için ağızlarına pamuk tıkarak bantladı.

Bıçak tehdidi ile kasanın şifresini alan soyguncular,  kasada farklı döviz kurlarından yaklaşık 80 bin TL civarındaki parayı aldıktan sonra Aygın’a ait NP 883 plakalı salon araçla kayıplara karıştı.

Sabahın erken saatlerinde bağlı olduğu yerden kurtulmayı başaran Carol Tangayev, otel sahibi Salih Aygın’ın kardeşi Hüseyin Aygın’ı arayarak yardım istedi.

DSC_1194

Yüklü miktarda nakit para ve arabayı çaldılar

Moon Rose Tatil Köyü’nde gerçekleşen soygunun polise ihbar etmesi ile polis ada genelinde soruşturma başlattı. Dün sabah saatlerinde Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube, Cürümleri Önleme Şubesi olay yerine giderek bilgi aldığı öğrenildi.

Salih Aygın’a ait kasada bulunan 65 Bin TL, 800 Sterlin, Bin 500 Amerikan Doları, Bin Euro, Aygın’a ait NP 883 plakalı salon araç ve içerisinde bulunan 2 adet cep telefonunu çalarak kayıplara karışan 3 kişi polis tarafından her yerde aranıyor.

 

Olayın mağdurları anlattı

Moon Rose Tatil Köyü’nün sahibi Salih Aygın, olayın gece saat 02.00 sıralarında gerçekleştiğini söyledi. Salih Aygın ile temizlikçi kadın Carol Tangayev soyguncular tarafından elleri ve ayakları bağlanarak bayıltıldı. Şoku atlatamayan mağdurlar yaşadıkları korkuyu basına anlattı.

 

Salih Aygın: Önce dövdüler sonra tehdit ettiler 

Otelin sahibi Aygın yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Çalışanım beni telefonda arayarak soyulduğumuzu söyledi. Evden çıkıp iş yerine geldiğimde, telefonda arayan çalışanım beni depoya çağırdı, iki kişi ise depoda beni bekliyordu. Birden üstüme saldırdılar ve ciddi şekilde darp ettikten sonra beni bağladılar.  Üç kişi olduklarını gördüm ve bıçak tehdidi ile benden kasanın şifresini istediler bende verdim. Bağırmaları duyan temizlikçi kadın ise depoya indiğinde onu da yanıma atarak ellerini ve ayaklarını bağladılar. Soyguncular bağırmamamız için ağzımıza pamuk tıkayarak bantladılar bizi bayıltarak depodan ayrıldılar. Kasadan yüklü miktarda nakit parayı, arabamı ve cep telefonlarını çalarak tatil köyünden kaçtılar”

 

Tangayev: Bağırmaları duydum ve depoya koştum

Moon Rose Tatil Köyünde temizlikçi olarak çalışan Carol Tangayev , “Bağırmaları duyup depoya indiğimde patronu kanlar içinde gördüm. Üç kişi benim ellerimi ve ayaklarımı bağladı. Bağırmayalım diye ağzımıza bir şeyler koyup bantladılar, bayıltarak kaçtılar. Sabah saat 05.30 sıralarında kendime gelerek, kendi imkânlarım ile kurtuldum, hemen Salih beyin kardeşi Hüseyin beyi arayarak yardım istedim” dedi.

 

Soyguncular sır oldu

Tatil köyündeki kasadan yüklü miktardaki nakit para ve Salih Aygın’a ait aracı alarak kayıplara karışan 3 kişi her yerde aranıyor. Polis, soygunu gerçekleştiren zanlılardan ikisinin ismini ve eşkâlini tespit etti.

 

Başa dön tuşu