Kıbrıs

Girne Montessori Okulu’nda gurur gecesiKKTC’de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu çocuklara kreş ve anaokulu hizmeti veren Kıbrıs Montessori Okulları’nın Girne şubesi önceki akşam düzenlediği törenle 2019 yılı mezunlarını verdi

 

Girne Montessori Okulu mezunları, Girne’de Le Chateau Lambousa’da Pazar akşamı 19.30’da düzenlenen muhteşem bir tören ile diplomalarını aldı.

Çocukların ellerinde meşale ve Montessori eğitim sistemini vurgulayan yaftalarla tören alanına girişi ile başlayan tören, yaşama hakları elinden alınmış, savaşlarda ve savaş nedeni ile aileleri ile birlikte ülkelerinden kaçarken yaşamlarını kaybeden çocuklar anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Töreninde açılış konuşmasını Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün yaptı. Düzgün’ün konuşmasının ardından, Montessori materyali devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 

20 çocuk mezun oldu

Montessori materyali devir teslim töreninin ardından, mezuniyet kutlamaları başladı. Mezun çocuklar, güne özel hazırladıkları muhteşem dans gösterilerinin sunumunu yaptı.

Çocukların gösterileri ailelerinden büyük alkış topladı.

Montessori çocuklarının sahne gösterilerinin ardından diploma törenine geçildi.

Girne Montessori Okulu’ndan mezun olan 20 çocuk, diplomalarını büyük bir heyecan ve gururla aldı.

Mezun olan öğrenciler, diplomalarını aldıktan sonra keplerini havaya atarak mezuniyeti kutladı.

Diploma töreninin tamamlanmasından sonra mezuniyet pastası kesildi. Çocuklara ve ailelerine ikramda bulunuldu, çocuklara mezuniyet hediyeleri takdim edildi.

Girne’de Le Chateau Lambousa’da düzenlenen tören, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı