Girne Anafartalar Lisesi Kıbrıs İlim Üniversitesini ziyarette bulundu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Eğitim

Girne Anafartalar Lisesi Kıbrıs İlim Üniversitesini ziyarette bulundu

Girne Anafartalar Lisesi’nin 86 öğrencisi ve 5 öğretmeninden oluşan grup ile birlikte Kıbrıs İlim Üniversitesine yaptıkları ziyaret, KİÜ tarafından misafirperverlik ile karşılandı.

Ziyarette, Girne Anafartalar Lisesi öğretmenlerinden; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık öğretmeni Gülşen Gümüş, Edebiyat öğretmeni Hamide Dağkıranlar, Tarih öğretmeni Erhan Gülerin ve Gülseren Özkamil gibi isimler bulundu. KİÜ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörü Özlem Demircioğlu eşliğinde üniversitenin bölümleri gezdirildi. Ayrıca ilgili birimlerde bulunan öğretim üyeleri eşliğinde üniversitenin bölümlerini tanıtmak amaçlı yapılan sunumlar Girne Anafartalar Lisesi öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördü.


KİÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Ayhan aday öğrencilere yönelik etkili bir sunum gerçekleştirdi. Ayhan: ‘’Hukukun üstünlüğünü gelecekte sizler savunacaksınız, önünüze sunulan imkanları iyi değerlendirdiğiniz takdirde, geleceğin hakim, savcı ve avukatları olarak sizleri karşımda görüyorum. Amacımız, nitelikli ve nicelikli dolu dolu eğitimi sizlere sunmak ve bu koltuğu, bu sevdayı sizlere teslim etmektir.’’ dileklerinde bulundu. Ayrıca ada ve Türkiye bazında, Kıbrıs İlim Üniversitesinin gerek eğitimde gerek sosyal sorumluluk projeler kapsamında başarılı bir kuruluş olduğunu ve KİÜ Ailesi olarak tercihlerinin bizlerden yana olmasının kendi avantajları açısından doğru bir karar olacağını vurguladı.

KİÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezi ziyareti sırasında, öğretim görevlileri Seda Erdoğan ve Elmas Bozkurt birimleri hakkında detaylı bilgiler aktardılar. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezi öğretim görevlilerinin yaptığı açıklamaya göre ‘’Uygulama merkezimizde hastaları rehabilite etmek ve tedaviye başlamak mümkündür.’’ diyerek teori ile uygulamalı eğitimin Kıbrıs İlim Üniversitesinde mümkün olduğunu vurguladılar.

Girne Anafartalar Lisesi öğrencileri, KİÜ Gastronomi mutfağında adanın ünlü şeflerinden Ali Acar ile uygulamalı makarna yapımı gerçekleştirdi. Makarna yapımı sonrasında, Şef Acar, öğrencilere şu önerilerde bulundu: ‘’Yaptığınız her ne olursa olsun severek yapmalısınız ki çevrenizdekilere de sevdirebilmelisiniz.’’

Kıbrıs İlim Üniversitesi Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü ve Öğrenci Temin Koordinatörlüğünden yapılan açıklamaya göre: ‘’Uygulama ve görsel açıdan yapılan sunumların öğrenciler üzerindeki etkileri göz önünde bulundurulduğunda, bu şekilde edinilen öğrenme methodunun daha etkili olduğu yadsınamaz bir gerçektir.’’ sözlerine değinildi. İlerleyen haftalarda da KKTC Liseleri, Kıbrıs İlim Üniversitesini yerinde görme imkanı bulmak, üniversite hakkında detaylı bilgiler edinmek ve keşfedip öğrenmek amacıyla üniversiteyi ziyaret etmeye devam edeceklerdir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar