Kıbrıs

GİAD üyeleri ALBANK’I ziyaret etti


Genç İş Adamları Derneği (GİAD) Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ALBANK’ı ziyaret ederek, ülkemizde ve dünyada yaşanan ekonomik gelişmeler, yeni finansal modeller,  tahsilat sistemlerinin geliştirilmesi ve birçok konuda görüş alışverişinde bulundu.
Yapılan ziyarete GİAD Başkanı Muhit İnce, Asbaşkan Yusuf Tekinay, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Türkoğlu ve Meclis Üyeleri Arda Rüstem ve Volkan Vudalı katıldı.ALBANK Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet M.Karavelioğlu ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Genç İş Adamları Derneği üst yönetimini ve üyelerini ALBANK’ta misafir etmekten mutlu olduklarını belirtti. Genç işadamlarının özellikle pandemi döneminde yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen göstermiş oldukları başarıları taktirle izlediklerini dile getirdi. Dr. Karavelioğlu, “Ülkemizde ve Dünyada yaşanan ekonomik sıkıntılar eski model iş alışkanlıklarının terk edilmesini beraberinde getirecektir. ALBANK olarak kurulduğumuz günden beri her zaman iş insanlarının ve müşterilerimizin yanında olmaya, projelerini desteklemeye devam ettik. Özellikle pandemi döneminde ortaya çıkan ekonomik zorluklarının aşılmasında yeni finansman modellerine ağırlık verilmesi gerekiyor ve bizde yaratıcılığımızı bu alanda ortaya koyuyoruz. Müşterilerimizin bu dönemi en iyi şekilde atlatabilmesi için çözümler üzerinde çalışıyoruz. Sadece güneşli günlerde değil yağmurlu günlerde de yani hayatın her anında yanlarında olmaya özen gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında GİAD üyelerine özel bir de sunum gerçekleşti. Sunum ALBANK Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Can tarafından yapıldı.

Yapılan sunumda, geleneksel bankacılık yerine yeni nesil bankacılık hizmetleri, finansman modellerinin geliştirilmesi, nakit yönetim ürünleri, tahsilat kanalları, risklerin ayrıştırılması, sektörün finansal ihtiyaç tespiti, fon yönetimi, kur ve faiz riskleri, varlıkların korunması, bayi kanallarında tahsilat yöntemleri, son tüketiciye finansal öneriler, dağıtım ve tahsilat kanallarının revizesi konu başlıklarına yer verildi.

Ziyaret sırasında GİAD’a yapılan davet ve paylaşılan bilgilerden dolayı teşekkür eden Başkan Muhit İnce, “ALBANK’ın yeni nesil bankacılık anlayışı ile gençlerin önünü açacak şekilde teknolojiye yatırım yaptığını görmek beni mutlu etmiştir.” şeklinde konuştu.

Asbaşkan Yusuf Tekinay ise, yenilikçi ve ezber bozan anlayışı ile ülkemize değer katan ALBANK’ın başarılarının devamını diledi ve GİAD’a gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Başa dön tuşu