Spor

GHE şampiyonluğu ertelediİKİNCİLİK KAPIŞMASINDA BÜYÜK HEYECAN: Ligde şampiyonun ardından bir üst lige direkt çıkacak olan ikinci sıra için ise 3 takım arasında müthiş bir heyecan yaşanmaya devam ediyor. Baf Ülkü Yurdu, Çanakkale ve Karşıyaka takımlarından her hafta biri bu basamağa çıkarak geri iniyor. 23. hafta sonunda 2. sıranın sahibi 4 hafta sonra yeniden Baf Ülkü Yurdu oldu
Okan KARADEMİR2014-2015 futbol sezonunda K-Pet Süper Lig ve K-Pet 1. Lig’de şampiyonlar belli olurken K-Pet 2. Lig’de ise şampiyon henüz belli olmadı.  K-Pet 2. Ligi’nde 23. haftada ipi göğüslemesi beklenen lider Girne Halk Evi, Türkmenköy ile 1-1 berabere kalarak şampiyonluğu bir sonraki haftaya bıraktı. Girne Halk Evi 23. hafta sonunda 55 puanla zirvede yer alırken, son 3 hafta öncesinde en yakın takipçisi Baf Ülkü Yurdu’na 9 puan fark yapsa da, rakibiyle ligin son haftasında karşılaşacağı için ikili averaj oluşmadığından şampiyonluğu garantileyemedi. 

İkincilik için kıyasıya mücadele
Ligde şampiyonun ardından bir üst lige direkt çıkacak olan ikinci sıra için ise 3 takım arasında müthiş bir heyecan yaşanmaya devam ediyor. Baf Ülkü Yurdu, Karşıyaka ve Çanakkale takımlarından her hafta biri bu basamağa çıkarak geri iniyor.  23. haftada ise ikinci sıranın sahibi 4 hafta sonra yeniden Baf Ülkü Yurdu oldu. Haftanın maçında Çanakkale, Karşıyaka’yı 2-1 yenince, deplasmanda Tatlısu’yu 2-0 mağlup eden Baf Ülkü Yurdu 46 puanla ikinci sıraya çıktı. Çanakkale ise 45 puanla üçüncü sıraya yerleşirken Karşıyaka da 43 puanla dördüncülüğe geriledi. Matematiksel olarak Baf Ülkü Yurdu’nun şampiyonluk iddiası da devam ederken bunun için büyük bir mucize gerçekleşmeli ve Baf’nın geriye kalan tüm maçlarını kazanıp Girne Halk Evi’nin de tüm maçlarını kaybetmesi gerekiyor.

Alt sıralarda fırtına kopuyor
Ligde düşme hattı ve play-out bölgesinde de büyük heyecan var.  23. haftada Akova deplasmanda Gaziköy’ü 2-1 yenerek 27 puanla play-out’un en üstüne çıkarken, Gaziköy 16 puanla son sırada kaldı. Vadili deplasmanında 3-1 kazanan Ozanköy de 28 puanla play-out’un dışına çıkarken Vadili 23 puanla play-out’un içinde kaldı. Ortaköy ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Doğancı 33 puanla en rahat konumda bulunurken Ortaköy 22 puanla tehlikeli bölgede yer alıyor. Evinde Dipkarpaz’ı 3-0’la geçerken Maraş 29 puanla şu an da rahat bölgede bulunurken Dipkarpaz 21 puanla düşme hattında kaldı.

Başa dön tuşu