FutbolKöşe YazarlarıSpor

GG’de durum vahimSüper Lig’de bu sezonun bana göre flaş takımı Hamitköy olacak. İki hafta önce Yenicami’ye 3-1 mağlup olurlarken yazmıştım. Şimdi ayni şeyi tekrar etmeyeceğim ama özetle hatırlatacak olursam Hamitköy’ün 11’inde dört kişi 21 yaş altı bir 22 yaşında ve bir de BTM’den transfer edilen futbolcu oynuyor.
Bu kadro oluşumu için ben “proje” ismini koydum. Teknik adam Ahmet Sakallı kadrodaki hemen tüm oyuncularla uzun yıllardır birlikte. Alt yaş kategorilerinde antrenörlük yaptığı yıllarda çalıştığı isimlerle şimdi A takıma birlikte ve bu oluşumun bugünlere gelmesinin mimarı da şimdiki başkan. Bu projeden başka bir şey değildir.Yenicami’den kiralanan Oladele ve son gol kralı John Ebuka takımla uyum içinde iyi işler çıkarıyor. Geçtiğimiz hafta Binatlı ve dün de Gençlik Gücü karşısında alınan galibiyetler çok değerlidir. Haftaya ise sahasında Düzkaya’yı konuk edecekler.

Hamitköy dün henüz ikinci dakikada GG kalesinde oluşan karamboldan maçı kazanacağını göstermişti. GG’den daha fazla kazanmak istiyorlardı. Bunun için daha fazla koştular, topu daha iyi kullandılar ve ikili mücadeleleri de kazanmayı başardılar. Ancak Hamitköy’ün duran toplar ve yan toplarda zafiyeti var bence. GG’nin 2-3 net pozisyonda kafa vuruşu ile çok tehlikeli olduğunu gördük. 57’inci dakikada oyundan sakatlanıp çıkan Prince Boateng’in de ceza sahası üzerinden net pozisyonlardaki şutları kaleyi tutsa Hamitköy yine sıkıntı çekebilirdi. Bu açıkları üzerine daha çok çalışmaları gerekir. Takımda en çok beğendiğim isim 20 yaşındaki Hasan Akkuyu’yu ikinci kez izliyorum ve çok beğendim.

GG’nin durumu maçın 25’inci dakikada teknik adam Niyazi Göksun özetledi. Su molasında takıma yüksek sesle kızdı ve söyledi. “Koşmadan futbol mu oynanır be” diye kızdı futbolcularına Niyazi hoca. Takımın özeti de buydu dün. GG takımı sanki de dün 1 eksikti sahada. Geri dönüşler yetersizdi. Pas organizasyonu yoktu. Kaptırılan toplar, hatalı kaleciye paslar, hatalı oyun kurmalar, gol vuruşlarında zayıf kalmalar ve cılız gönderilen topların hepsi kendi kalesine atılan gol ile bitti. Bir de oyuncuların birbirleri ile rencide edici konuşmaları eklenince buna 4-2’lik mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Boateng’in sahayı sedye ile terk etmesi, hakemin doğru karar verdiği penaltı ve kırmızı kartla oyun dışı kala Hacı Durdu Özer’in de eksikliği ve gelecek haftada da Doğan ile karşılaşacak olmaları göz önünde bulundurulursa GG’nin durumu biraz vahim..

Başa dön tuşu