FutbolSpor

GG, Hüseyin ve Ali’de sona geldi
GG’DEN HÜSEYİN ATAĞI: Gençlik Gücü’nde yönetim, geçen sezon Binatlı’da kiralık olarak oynayan ve bonservisi Serdarlı’da bulunan Hüseyin Taşçı için kulübü ile görüştü. Süper Lig’de oynamak isteyen Hüseyin Taşçı’nın, Gençlik Gücü’nün teklifine sıcak baktığı kaydedildi
GG ALİ’DE ISRARCI: Gençlik Gücü Teknik Heyeti’nin ısrarcı olduğu isimlerden olan Küçük Kaymaklı futbolcusu Ali Akbulut için iki kulüp yöneticileri bir ön görüşme gerçekleştirdi. Kaymaklı’da fazla forma şansı bulamayan Ali’nin GG’ye gitmek istediği bildirildi[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]B[/dropcap]ostancı Bağcıl’dan Raif Selden’i bonservisli, Yenicami’den kaleci Çağatay Gürler’i kiralık ve Uğur Paşa’yı ise serbest transfer hakkını kullanarak kadrosuna katan K-Pet Süper Lig’in yeni ekibi Gençlik Gücü bu kez Hüseyin Taşçı ile Ali Akbulut’u gündemine aldı.
Geçen sezon Binatlı’da kiralık olarak oynayan ve Binatlı tarafından yine takımda tutulmak istenen Serdarlı futbolcusu Hüseyin Taşçı, Gençlik Gücü’nden gelen teklif sonrasında kararını henüz vermiş değil. Her seferinde öncelikle olarak Süper Lig’de oynamak istediğini belirten Hüseyin Taşçı, Serdarlı’nın Binatlı ve Gençlik Gücü ile yapacağı görüşmelerin sonuçlarını bekliyor.
Binatlı bu transferde biraz avantajlı gibi görünse de Taşçı’nın Gençlik Gücü’nün teklifine sıcak baktığı sızan bilgiler arasında.

Ali Akbulut için temaslar var

Küçük Kaymaklı’nın başarılı isimlerinden Ali Akbulut’u düşünen Gençlik Gücü, bu konuda Kaymaklı Kulübü ile bir ön görüşme yaptı. Konu başkanlar seviyesinde konuşulmasa da iki kulüp yetkilileri Ali transferi konusunda henüz bir orta yol bulmuş değil. Gençlik Gücü Teknik Heyeti’nin Ali Akbulut transferinde ısrarcı olduğu öğrenilirken, transferin geleceği önümüzdeki günlerde netleşecek.

Kaymaklı’da forma şansı bulamayan Ali’nin Gençlik Gücü’nün teklifine sıcak baktığı kaydedildi.

GG’den Spor Koordinasyon Birimi’ne destek

Transfer çalışmalarını sürdüren Gençlik Gücü cephesinde Spor Koordinasyon Birimi ile ilgili açıklama geldi. KKTC Meclisi’nin gündeminde olan Spor Koordinasyon Birimi’ne destek verdiklerini belirten Gençlik Gücü Başkanı Suma Zafer Choudhry, ülke gençliğinin yıllardır haksız bir şekilde ambargoların altında ezildiğini belirterek şunları söyledi:

Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup, onların sağlıklı spor yapabilmeleri adına özveri ile uğraş vermekteyiz. Ülkemiz özellikle tesis ve tesisleşme adına maalesef dünya standartlarının çok gerisinde kalmıştır.
Gençlik Gücü Kulüp Başkanı Suma Zafer Choudhry ayrıca var olan tesislerin tamamen siyasi ve popülizm odaklı belli başlı kişi, kurum ve siyasi odakların inisiyatifine bırakıldığını da iddia etti.
Ülke sporunun gelişiminin ancak spor tesislerinin yenilenmesi ve yenilerinin yapılmasıyla mümkün olacağını vurgulayan Gençlik Gücü Kulüp Başkanı Suma Zafer Choudhry, “Bu yolu açacak olan Spor Koordinasyon Ofisi’nin açılmasını destekliyoruz” dedi.
Başkan Choudhry, Gençlik Gücü Spor Kulübü olarak, Spor Koordinasyon Ofisi’nin tamamen ülkemiz sporunun gelişmesi için, ekonomik anlamda kaynak sağlayacağını aşikar olarak kabul ettiklerini de vurguladı.

Başa dön tuşu