Köşe Yazarları

Gençler bu yakışmıyor…


Ülkemiz futbolunun her platformda konuşulan, tartışılan hatta adamızda en önemli konuların dahi önüne geçen bir spor branşı olduğu sanırım hepimizin hem fikir olduğu bir konudur.

Her ne kadar da spor ambargosu ile durdurulsak da bu sevdadan bir türlü vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Her yıl bir iki kulübümüz ciddi yatırımlar yaparak hedeflerine ulaşsalar da günün sonunda hep veren taraf oldukları için bu sevdadan vazgeçmeyip takımları uğruna evlerinden işlerinden feragat ediyorlar. Peki, bu kadar fedakârlık yaptığımıza göre; biraz daha fazlasının zararı olmayacağını düşünüyorum. Artık ciddi anlamda tüm spor kulüplerimiz ve hatta özellikle taraftarlarımızla birlikte federasyonumuz ciddi anlamda adımlar atmak zorundadır. Evet, bu ciddi adımlar takımlarımızın genç takım futbolcularının kendi maçlarından sonra tribünlerde ağabeylerini desteklemek adına aldıkları yerde; takımlarına sahip çıkmaları çok güzel fakat koro halinde karşılaşmanın hakemlerine ağza alınmayacak sözler sarf edilmesi hiç de hoş bir durum olmadığı bir gerçekken.
Neden? Bu futbolcu gençlerimize bugüne kadar bir yaptırım yapılmadı. Veya bugünden itibaren ilgili merciler bu konuya eğilip bu tür olayların önüne geçmesi gerektiğini düşünüyorum. 14-15 yaşında olan bu gençlerimizin babaları yaşında ve sayıları gittikçe azalan hakemlerimize karşı bu tür davranışlarda bulunmamaları gerektiğini düşünüyorum.
Hakemlerimiz hata yapacaktır. Sizin futbolcunuz boş kaleye topu gönderemeyince sorun yok hakem faul vermeyince ağza alınmayacak küfürler. Özellikle genç takım müsabakalarından sonra tribünlerde yerini alan veya almak zorunda bırakılması gereken genç takım hakemleri bunun önüne geçecek ilk isimler olarak görev tebligatı yapılması gerektiğini düşünüyor ve savunuyorum. Tabii ki sadece hakemler, MHK mı? Hayır! Kulüplerimizde görev alan yönetici ve taraftarlarda bu konuda ciddi tepki koymaları halinde sanırım basit olarak çözülecek bir konudur.
Unutmayalım ki; HAKEMLERDE İNSANDIR.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı