Spor

Gençler Birliği kampı tamamladı


Süper Lig ekiplerinden Gençler Birliği, yeni sezon öncesinde hazırlık kamp çalışmalarını tamamlayarak İskele’ye döndü. 24-29 Ağustos tarihleri arasında Girne Pia Bella Hotel’de gerçekleştirilen kamp oldukça güzel ortamda ve oldukça verimli geçerken birinci hazırlık dönemi birinci etap çalışmaları da tamamlanmış oldu.

Teknik direktör Ahmet Ogan, yardımcı antrenör Hasan Tamel, kaleci antrenörü Can Kayataş yönetiminde gerçekleştirilen kampa 20 futbolcu katılırken Bilal Dericioğlu’nun kafile başkanlığında 1 yönetici ve 2 malzemeci de kampta yer aldı. Altı günlük kamp programı çerçevesinde sabah ve akşam olmak üzere günde çift antrenman yapan Gençler Birliği takımı, Türk Ocağı, Lapta ve Cihangir ile de hazırlık maçı yaptı. Antrenmanların dışında otel içerisinde yönetici, teknik kadro ve futbolcuların çok iyi diyalog kurmaları, birliktelik ve arkadaşlık bağlarını geliştirmeleri moral motivasyon açısından da önemli olurken kampta ön plana çıkan unsurlardı.

Başkandan sıkı denetim
Yeni sezon çalışmalarına yoğun bir şekilde kamp programı ile devam eden Gençler Birliği kafilesini kulüp başkanı Mustafa Gülcan, Kulüp müdürü Birol Şöför kampın ilk günlerinde akşamları, son iki gününde ise sürekli olarak kalarak kafile ile birlikte oldu ve sıkı denetim altına aldı. Gençler Birliği takımındaki birliktelik başkan ve teknik kadroyu mutlu ederken, kafile başkanı Bilal Dericioğlu’nun kamp boyunca kafile ile birlikte olması ve tüm ihtiyaçların karşılamasında koymuş olduğu katkı ve destek teknik kadro ve futbolcuları memnun etti.

Ogan: Ligde keyif veren bir takım olacağız  
Sezon başından beri çok yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren İskele’nin kımızı siyahlı ekibi Gençler Birliği kamp boyunca çabukluk, kuvvet, koordinasyon, dayanıklılık ve taktiksel olarak yapılan antrenmanlarda futbolcuların konsantrasyonlarından, istekli arzulu oluşlarından, çalışmalarda en iyisini yapabilme adına göstermiş oldukları gayretlerden ve disiplinli bir şeklide çalışmalarından dolayı son derece memnun olduğunu belirten teknik direktör Ahmet Ogan, çok iyi ortamda kamp gerçekleştirerek, güç depoladıklarının altını çizdi.
Bu sezon öncesinde takım kadrosuna Tacettin Köse, İbrahim Köse kardeşler ile Mehmet Erol gibi genç futbolcuları transfer eden Gençler Birliği yabancı futbolcu kontenjanını ise menajer Erdem Konyar’ın önerisi doğrultusunda teknik direktör Ahmet Ogan tarafından denemeye alınan ön libero Yakubu Abudu Malik ile forvet oyuncusu Charles Gıft Justıce ve Kweku F. Dadzie ile ilgili son karar bugün verilecek.
Mevcut kadroya yapılan transferlerin önemli katkılar sağlayacağını, takım içi uyumun kısa sürede sağlandığını ve gençlerden kurulu bir ekip olduklarını belirten teknik direktör Ahmet Ogan, yaklaşan yeni sezon öncesi takım olma yolunda çok önemli mesafeler kaydettiklerini belirtti. Ogan, yeni sezonda hedefledikleri noktaya gelebilmek için işi sıkı tutarak koymuş oldukları hedefe ulaşmak için çalışmalara ara vermeden devem edeceklerini söyledi.
Genç, koşan ve mücadele eden bir ekiple Süper Ligde yer alacaklarına vurgu yapan Ahmet Ogan, ligde keyif veren izlenebilir bir takım olmak için çalışmalara ara vermeden devem edeceklerini söyledi.
Ogan, Girne Pia Bella Hotel’de gerçekleştirdikleri kampta ulaşımı sağlayan Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser ve sportif faaliyetler sorumlusu Erhan Günhanlar’a, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve genel koordinatör Cem Ayken’e şahsı ve kulübü adına çok teşekkür etti.

Emir Dolu’nun sakatlığı üzdü
Gençler Birliği’nin savunmadaki önemli isimi Emir Dolu’nun kampın son gün sabah antrenmanında sakatlık geçirmesi kafilede üzüntü yarattı. Antrenmanda sol kolundan sakatlanarak Girne Akçiçek Hastanesine kaldırılan genç futbolcu Emir Dolu’ya Dr. Ozan Razı tarafından yapılan müdahale sonrasında sol kol dirseğinin çıktığı teşhisi kondu ve kolu alçıya alındı.
Dr. Ozan Razı, Emir Dolu’nun iyileşme süresinin iki üç hafta istediğini ve bu süre içerisinde takımdan uzak kalacağını açıkladı. Yaşanan bu talihsiz sakatlık sonrasında başta genç futbolcu Emir Dolu olmak üzere, başkan, yönetim, teknik kadro ve futbolcular arasında büyük üzüntü yaşandı. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz sezon ligin 11. haftasında Mağusa Türk Gücü ile oynanan lig maçında Emir Dolu’nun sağ ayağı kırılarak sezon sonuna kadar takımdan ayrı kalmıştı.   

Gençler Birliği yeni sezonu resmen açıyor
Süper Lig ekiplerinden Gençler Birliği yarın İskele Cumhuriyet Stadı’nda resmi sezon açılışını gerçekleştiriyor. Kulüp lokalinde toplanacak olan Gençler Birliği futbol takımı 17.30 da Atatürk büstüne çelenk koyarak saygı duruşunda bulunacak. Gençler Birliği Spor kulübüne hizmeti olan ve vefat eden merhumlar için kabirleri başında anma töreni düzenlenecek. İskele Cumhuriyet Stadı’nda saat 18.30’da Gençler Birliği A takım, A2 genç takım, U15 yıldız takım ve minik takımların katılımı ile 2015-2016 futbol sezonu resmi açılışı gerçekleştirilecek. Ayrıca resmi açılış sonrasında futbolcular ve teknik kadro ile Gençler Birliği Kulüp Başkanı Mustafa Gülcan, yöneticiler ile birlikte İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ve meclis üyelerinin de katılacağı Kaplıca Palmiye Restorant da akşam yemeği gerçekleştirilecek.
  
Merhumlar anı maçları ile anılıyor
Gençler Birliği Spor Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen merhumlar anı futbol turnuvasında bu yıl değişikliğe gidildi ve merhumların anısına anı maçları yapılması kararlaştırıldı. Merhumlar ilk anı maçı 4 Eylül Cuma günü Gençler Birliği ile Süper Ligin yeni ekibi Değirmenlik arasında oynanacak. İskele Cumhuriyet Stadı’nda oynanacak olan karşılaşma saat 17.00’de başlayacak.
Merhumlar ikinci anı maçı ise 6 Eylül Pazar günü Gençler Birliği ile Süper Lig ekiplerinden Bostancı Bağcıl arasında oynanacak. İskele Cumhuriyet Stadı’nda oynanacak karşılaşma saat 17.00’de start alacak.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı