FutbolKöşe YazarlarıSpor

Geliyorlar..


Gazetemizin maç haberi başlığında da belirttiğimiz gibi MTG gümbür gümbür geliyor. Üst üste 4’üncü maçlarından da galip geldiler ve ligde maç fazlasıyla lider olan Türk Ocağı ile arasındaki puan farkını 1’e indirdiler.

MTG, Türk Ocağı, Göçmenköy, Kaymaklı gibi bu sezonun “dişli” takımlarına karşı oynadığı maçlarda sadece 1 gol atabilmişti. Çetinkaya’ya 4, Baf’a 8, Gönyeli’ye ise 7 gol atmışlardı.

Ben 2 hafta önce yorumda bulunurken MTG’nin güçlü rakipleri karşısında gol bulmakta zorlandığından bahsetmiştim. Dün mesela Doğan karşısında 2-1 galip geldiler ama yine gol atmakta zorlandılar. Doğan karşısında belki de 4-1 veya 5-1 galip gelebilirlerdi. Ama maçın 2-2 bitmesi de hiçtendi çünkü MTG yine gol atmakta zorlandı. Gol yollarında futbolcuların daha az bencillik yapmaları gerek diye düşünüyorum.

Kadroları gördüğümde arkadaşlarıma söylemiştim. MTG’de Arif, Mehmet Erol ve Gürlü oynadığı zaman bu takımın mağlup olması çok zor olur demiştim. Bu adamlarla birlikte sahada Ünal, Yasin, Zokou, Dino ve Ebi de olunca pas trafiği, tek top oyunlar ve rakibe hem havadan hem yerde baskı kurmak daha kolay oluyor. Üstelik bu saydığım isimler süratli de. E savunmada oynayan Adil ve Beyazi’nin de kalır yanları yok yani. Kısaca MTG dün Doğan karşısında ne oynadığını bilen ve tribünlere de bunu gösteren ayrıca ikili mücadeleleri kazanan ve en önemlisi Doğan’dan daha fazla maçı kazanacağına inanan ve bunun için oynayan taraf idi ve başardılar. Artık şampiyonluğun en iddialı takımı haline gelmiştir bence MTG.

Ev sahibi Doğan için artık ne yazacağımı bilemiyorum. Kısaca özetlemek gerekirse Doğan’ın ne oynadığını anlayamadım. Babacar’a uzun top, Weston’a ve Billy’e pas derken Doğan futbol oynamayı unutuyor.

Eski top çeviren, kanatlardan atağa kalkan Doğan’ı özler olduk resmen. Sürekli uzun top sürekli uzun top. Doğan’ın oyun sistemini değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Kadro kaliteli ancak futbol kalitesiz. Doğan’da ne para ne huzur konusunda en küçük bir sorun yaşandığına inanmıyorum. E futbolcular da kaliteli ama sergiledikleri performans ne yazık ki kötü! Son 3 maçta sadece 1 puan alabildiler. Caner hocam ve Afün hocamın bu takıma gerekli müdahaleleri yaparak Doğan’ı yeniden şampiyonluk yarışı içine koymalarını bekliyoruz.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı