Kıbrıs

Gaziveren topyekun farkındaMeme Kanseri Farkındalık ayı çerçevesinde Gaziveren Anaokulu ve Gaziverenliler Derneği   işbirliğinde “ Pembe Gün” gün etkinliği düzenledi
Gürsel KARAGÖZLÜMeme Kanseri Farkındalık ayı çerçevesinde Gaziveren Anaokulu ve Gaziverenliler Derneği (GADER)  işbirliğinde “ Pembe Gün” gün etkinliği düzenledi.

Etkinliğe katılanlar “ Pembe Gün “ etkinliği dolayısı ile Pembe kıyafet ve Pembe renkte çeşitli aksesuar kullandılar. Meme kanserine dikkat çekmek için çeşitli pankartlar taşıdılar.

Etkinlik çerçevesinde, saat 10.00’da Gaziveren Anaokulu Bahçesinde toplanan okul öğretmenleri, öğrenciler, Gaziverenliler Derneği yöneticileri, üyeler, Aspava Spor Kulübü sporcuları ve duyarlı vatandaşlar, erken teşhise dikkat çekmek için düzenlenen yürüyüşte pankart açarak sağlığın önemini vurguladılar. Lefkoşa Belediyesinin sağladığı Bisikletlerle ve yaya yürüyüşle etkinlik Gaziveren köyü içerisinde Meme kanserine dikkat çekmek için gezilerek etkinliğin başlama noktası olan Gaziveren Anaokuluna gelindi.

Okul avlusunda, Gaziverenliler Derneği (GADER) ve Gaziveren Anaokulu Müdürlüğünün ortak açıklamasını Gaziveren Anaokulu Müdürü Nadir Denizer okudu. Denizer  “ Ekim ayının meme kanseri farkındalık ayı olması nedeniyle Gaziveren Anaokulu olarak her yıl Meme kanserine dikkat çekmek için bu etkinliği yaptıklarını söyleyerek bu yıl yeni kurulan Gaziverenliler Derneği (GADER) ile birlikte bu etkinliği düzenlediklerini söyledi. Lefkoşa Belediyesinin sağladığı Bisikletlerle ve yaya olarak köy içerisinde farkındalık yaratmak için gezdiklerini söyleyen Denizer, bu etkinlikle oldukça dikkat çektiklerini söyledi. Köy içerisinde gezdikten sonra YDÜ Ebelik bölüm görevlisi Yrd Doç Dr Filiz Yırıcı etkinliğe katılan Kadınlara Meme kanseri hakkında seminer verdi. Bu etkinliğe tüm katkı koyanlara teşekkür ederiz dedi.

Seminerden sonra tüm katılımcılara Kıbrıs’a özgü Herse ikramında bulunuldu.

 

Başa dön tuşu