Gazi’nin Ölüsü Akıncılar’da

19 Ekim 2013 Cumartesi | 10:20
Gazi’nin Ölüsü Akıncılar’da
Kıbrıs Town Houses

 

CESEDİ LURİCİNA KÖYÜNDE: 6 aydır sırra kadem basan 50 yaşındaki Akıncılarlı Mustafa Gazi’nin aile yakınları, polisi köyün içinde arama yapmaya çağırdı. Gazi’nin öldürüldüğüne inanan aile, cesedinin ise Luricina köyünün içinde olduğuna dair bulguları polis ile paylaşmaya hazır

“OLAY KAPATILDI” İDDİASI: Gazi ailesi, olayın kapatıldığı ve sır perdesinin aralanmak istemediği noktasında iddialı. Aile fertleri Havadis’e yaptığı açıklamada, “Bizlere her gün yeni bir bilgi ulaşıyor. Ancak polis aramayı durdurdu. Kardeşimizin ölüsünün Akıncılar içerisinde gömülü olduğunu düşünüyoruz” dedi

POLİS KÖYDE ARAMA YAPMADI: Aile fertleri, altı aydır Gazi’nin kayıp olduğunu ancak Akıncılar içerisinde kapsamlı bir arama yapılmadığını iddia etti. Ailenin bir diğer iddiası da telefonla ilgili. Gazi’nin kendisi ile birlikte kaybolan telefonu halen aktif

“UNUTMAYACAĞIZ”: Mustafa Gazi’nin abisi Osman Gazi: 6 ay içinde çok değerli bilgiler edindik. Lefkoşa Polis Müdürlüğü bizimle irtibata geçmeli, bizi dinlemeli. Kayıp olayı rafa kaldırıldı ama ailesi olarak biz bu olayın sonunu bir şekilde getirmeye niyetliyiz

Devrim DEMİR

Akıncılar’da altı ay 10 gün önce kaybolan Mustafa Gazi ile ilgili ortaya müthiş bir iddia atan ailesi, “Ölüsünün Akıncılar’da olduğunu dair ciddi duyumlarımız var” dedi.
Havadis aracılığı ile Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne seslenen aile, köyde geniş kapsamlı bir arama çalışması yapılması gerektiğini belirtti.
Kaybolan Gazi’nin ardından kapsamlı bir arama çalışması yapılmadığını belirten Gazi’nin abisi Osman Gazi, “Kaybolan bir insan. Polis neden kapsamlı bir çalışma yapmıyor? Elimizde çok ciddi iddialar var. Polis ile birlikte çalışarak, en azından kardeşimizin ölüsünün bize verilmesini istiyoruz” dedi. 
31 Mart gecesi Akıncılar köyünde gelen bir telefonun ardından evinden ayrılarak sır olan 50 yaşındaki Mustafa Gazi’nin ailesi Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nden Akıncılar köyünün içinde arama yapılmasını istiyor.

“6 ayda çok bilgi edindik”
Havadis’e konuşan Mustafa Gazi’nin abisi Mustafa Gazi ve ablası Şermin Ademgil, kardeşlerinin Akıncılar sınırları içerisinde bir yerde ölü olarak bulunduğuna inanıyor.
Bu inançlarını kanıtlayan bilgilere sahip olduklarını belirten Gazi’nin kardeşleri, “Altı ayda çok b,ilgiye ulaştık. Birçok insan da bu konuda bilgiye sahip” iddiasında bulundu.
Osman Gazi, “Mustafa’mız kaybolduğu günden sonra 6 ay içinde çok değerli bilgiler edindik. Lefkoşa Polis Müdürlüğü bizimle irtibata geçmeli bizi birileri dinlemeli, insanlar Mustafa Gaziyi unuttu, kayıp olayı rafa kaldırıldı ama ailesi olarak biz bu olayın sonunu bir şekilde getirmeye niyetliyiz gerekli her yere başvurumuzu yapacağız” dedi.

Bilenler susuyor
Ortaya atılan bir başka iddia da, kayıp Mustafa Gazi olayı ile ilgili bilgisi bulanan birçok kimsenin susuyor olması.
Mustafa Veli Gazi, 31 Mart 2013 tarihinde kaybolduktan sonra, Gazi’ye ait GU 492 plakalı van aracının bulunduğu Ara Bölge’de arama çalışmaları yoğunlaştırılmış ancak bir sonuç alınamamıştı.
Mustafa Veli Gazi’nin aracı, kaybolduğu gün, Akıncılar sınırı içinde bulunan ve “Tabahana” diye adlandırılan bölgede, Bodamya köyü sınırına yakın bir yerde, kapıları açık halde bulunmuştu.

Cep telefonuna mesajlar ulaşıyor…
Kardeşlerinin kayıp olduğu günden bu yana 6 ay 10 gün geçmesine rağmen aile cep telefonuna gönderdiği mesajların ulaştığına inanıyor, ancak karşıdan bir yanıt gelmiyor.
Bu durumun yetkililer tarafından araştırılmasını isteyen aile, gerekli yerlerin bir an önce harekete geçmesi için beklediklerini söyledi.