Gazi’nin ailesine bilgi veren yok - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Kıbrıs

Gazi’nin ailesine bilgi veren yok

Gazi’nin ailesine bilgi veren yok

Akıncılar köyünde yaklaşık bir hafta önce kaybolan 50 yaşındaki Mustafa Gazi’nden hala haber yok. Gazi’den bir haftadır haber alamayan ailesi ve yakınları da tedirgin.
Güney’de iki tane ceset bulunduğu duyumunu alan Mustafa Gazi’nin eniştesi Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil dün konu ile ilgili bilgi almak için Rum polisi ile temasa geçti. Ancak Ademgil’e bilgi verilmedi.
Suç ve Suçlara İlişkin Konular Teknik Komitesi’nin Türk başkanı Hakkı Önen ise Güney’den konu ilgili bilgi beklediklerini söyledi.

Ademgil: Bilgi vermediler
Rum polisi ile temasa geçen Ademgil, kendisine konu ilgili bilgi verilmediğini söyledi. Ademgil, kendisine sadece ceset bulunmadığı yönünde bilgi verildiğini belirtti ve şu şekilde konuştu:
“Mustafa Gazi’den hala haber yok. Rum polisi ile görüştüm. Ancak bana sadece ‘Biz konuya vakıfız. Ancak bilgi veremeyiz’ dediler. 2 ceset bulunduğu duyumunu aldığımı sorudum.  Böyle bir şey olmadığını ifade ettiler. Bizim tarafta gerekli araştırma yapılıyor. Ben cep telefonu numarasını bizdeki polise bildirdim. Geniş çaplı bir araştırma yapılıyor. Umarım en kısa süre de bulunur.”


Önen: Güney’den bilgi bekliyoruz
Suç ve Suçlara İlişkin Konular Teknik Komitesi’nin Türk başkanı Hakkı Önen ise  konu ile ilgili olarak Güney’le temasa geçtiklerini ancak şu ana kadar ellerine konuyu aydınlatıcı bir bilgi ulaşmadığını kaydetti. Önen şu ifadeleri kullandı:
“Rum tarafı ile temasa geçildi. Ancak hala bir bilgi yok. Araştırmalar devam ediyor. Biz de bilgi bekliyoruz. Şu an ne Türk tarafı ne de Rum tarafı olayı aydınlatacak bir bilgiye ulaşmadı. Biz de komite olarak bilgi istedik.”

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar