KıbrısManşet

Gazimağusa’da Kum Zambaklarının yaşam alanı olan sahil temizlendi


Gazimağusa’da, Her Daim Dostlar grubunun öncülüğünde, Gazimağusa Belediyesi ve Çevre Koruma Dairesi ekiplerinin de destek verdiği temizlik etkinliğiyle, DAÜ Beach Club ile Glapsides arasında kalan sahil temizlendi.

“Uçmuyorsa kuşlar, ölüyorsa balıklar, nasıl yaşar insanlar?” sloganıyla düzenlenen ve nesli tükenmekte olan kum zambaklarının yaşam alanı olan bölgede yer alan temizlik etkinliği, bu sabah 06.00-07.00 saatleri arasında yapıldı.

Devlet ve belediye ekiplerinin bir araya geldiği temizlik etkinliğinde ayrıca Çevre Koruma Dairesi’nin hazırladığı çevreyi kirletmenin para cezası verilen bir suç olduğunu anlatan levhalar da belirli aralıklarla sahile yerleştirildi.

Her Daim Dostlar grubu sözcüsü Yusuf Yüksel Şentuğ, “Kuşların rahatça uçtuğu balıkların çoğalarak yaşadığı ve insanların özgürce yaşadığı bir çevre için mücadele etmeye devam” diyerek temiz bir çevre için duyarlılık çağrısı yaptı.

Yusuf Yüksel Şentuğ, etkinliğe katılan CTP Gazimağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay’a, Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı’ya, Gazimağusa Belediyesi ve temizlik bölümü çalışanlarına, yurtsever duyarlı yurttaşlara teşekkür etti.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı