Gazimağusa’da Hırsızlık!

0
22
Hırsızlık

 

GAZİMAĞUSA’DA HIRSIZLIK

Gazimağusa’da Serbest Liman Müdürlüğü’ne ait ambarın giriş kapısında bulunan kilit 2-4 Ekim tarihleri,16.00-05.00 saatleri arasında, meçhul şahıslar tarafından kesilerek hasara uğratıldıktan sonra içerisindeki bir şahsa ait çeşitli markalarda sigara ve tütün çalındı.

Polsiten yapılan açıklamaya göre, çalınan sigaralardan 92 karton ve 30 paket tütün hendek içerisinde bulunarak emare olarak alınırken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

KIZ ARKADAŞINI VE ONUN EV ARKADAŞINI DARP EDEN KİŞİ TUTUKLANDI

Lefkoşa’da bir evde, M.Ç. (E-31), aralarında çıkan tartışma sonucunda kız arkadaşını ve olaya müdahale etmeye çalışan ev arkadaşını darp edip, balkon kapısını kırdı. Polisten yapılan açıklamaya göre, 4 Ekim tarihinde meydana gelen olayda M.Ç. tutuklandı.

 

KANUNSUZ ATEŞLİ SİLAH TASARRUFUNDAN 2 TUTUKLAMA

Alayköy Çemberi’nde bu sabah M.A.'nın (E-43) kullanmakta olduğu araçta polis tarafından yapılan kontrolde, aracın bagaj kısmında, adına kayıtlı bir adet av tüfeğini yetkili makamdan izinsiz kapalı mevsimde taşıyıp tasarrufunda bulundurduğu tespit edilerek tutuklandı.

Öte yandan, Demirhan’da faaliyet gösteren bir iş yerinin önünde, L.E.’nin (E-22) yönetiminde bulunan araçta polis tarafından yapılan kontrolde, aracın bagaj kısmında, adına kayıtlı bulunan bir adet av tüfeğini yetkili makamdan izinsiz kapalı mevsiminde taşıyıp tasarrufunda bulundurduğu tespit edildi. L.E tutuklandı. Olaylarla ilgili polis soruşturması sürüyor.

KAMA BULUNDURMAYA YASAL İŞLEM

Lefkoşa’da dün H.K.’nin (E-42) aracı içinde yapılan aramada 1 adet kama tespit edildi. Polisten yapılan açıklamaya göre, H.K. hakkında yasal işlem başlatıldı.

 

DEĞİRMENLİK VE YEŞİLIRMAK’TA YANGIN

Değirmenlik Başpınar’da dün üç dönümlük bir arazi içerisinde tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi. Polisten yapılan açıklamaya göre, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, 30 adet zeytin ağacı ve kuru otlar kısmen yandı. Öte yandan Yeşilırmak köyünün batısında dün, bir şahsa ait arazi içerisinde, rüzgarın etkisi ile birbirine çarpan elektrik tellerinden düşen kıvılcım sonucu bir yangın meydana geldi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, 10 adet badem ağacı kısmen yandı.