Kıbrıs

Gazimağusa ve Güzelyurt’ta asayiş kontrolü


Nadire BAHADİ

Gazimağusa ve Güzelyurt Polis Müdürlüğü ekipleri önceki akşam bölgelerde huzur operasyonu gerçekleştirdi. Adli Şube Cürümleri Önleme Şubesi ve Trafik ekiplerinin katıldığı operasyon çerçevesinde bölgede faaliyet gösteren gece kulüpleri, alkollü içki satışı yapılan yerler,  kumarhaneler,  otel ve pansiyonlar kontrol edildi. 19.00-00.00 saatleri arasında gerçekleştirilen operasyon çerçevesinde trafik şubesi ekipleri de anayollar ve şehir içerisinde denetimler yaptı.

9 kişi hakkında yasal işlem
Gazimağusa’da faaliyet gösteren kumarhanelerde yapılan kontrollerde, kumarhanede bulunması yasak olan 9 kişi tespit edildi. Polis, 9 kişi hakkında yasal işlem başlattı.

42 araç sürücüsü hakkında yasal işlem
Bölgelerde anayollar ve şehir içerisinde trafik ekipleri tarafından denetimler yapıldı. Gazimağusa’da trafik ekipleri tarafından 120 araç sürücüsü kontrol edilirken, suç işlediği tespit edilen 31 araç sürücüsü hakkında yasal işlem başlatıldı. Alkollü araç kullandığı tespit edilen iki kişi tutuklandı, araçları ise trafikten men edildi. Güzelyurt bölgesinde gerçekleştirilen kontrollerde ise 135 araç kontrol edilerek suç işlediği tespit edilen toplam 11 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı