Sanat

Gazimağusa Belediye Tiyatrosu “Vişne Bahçesi” ile perdeyi açıyorGazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, bu yılın başında kurulan Gazimağusa Belediye Tiyatrosu ilk oyununu Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı'nda  5 Ekim Pazartesi sahneleyecek. Oyun saat 20:00’de başlayacak.
Yıllara tanıklık etmiş bir bahçenin elden kayıp gidişini anlatan Anton Çehov’un 1904 yılında yazdığı Vişne Bahçesi oyununun yönetmenliğini İlke Susuzlu yapıyor. Tutku Kahveci ile Nidai Tancer’in başrölleri paylaştığı oyunda, Refet Şeker,  Şenay Aktuğ,  Zemzem İnce,  Pınar Solak,  Faize Devecioğlu,  Mehmet Denizer,  Ceyda Altınbaş,  Melek Ürüncüoğlu,  Hüseyin Tekbıyık rol alacak. Oyunun teknik yönetmenliğini ise Tülin Susuzlu yapıyor.Oyunun, 9, 10, 12, 19, 23 Ekim ve 9, 14 Kasım tarihlerinde temsillerine devam edilecek. Biletler Gazimağusa Belediyesi'nden satışa çıkarıldı. Reservasyon ise 0548 816 6040 numaralı telefondan yapılabilir.

ARTER

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı açıklamada, yerel yönetimlerin kültür sanata destek vermesi ve aktif çalışmalar yapmasının belediyeciliğin gereklerinden olduğunu söyledi.

Tiyatro alanındaki çalışmalarını somuta dönüştürmekten mutluluk duyduğunu kaydeden Arter, tiyatronun insana sunduğu değerlerin toplumsal nitelik taşıdığını da ifade etti.

Başa dön tuşu