Sanat

GAÜ “Ustaları” sahnelerimize taşıyacak

8 ÜNLÜ OYUN BİRDEN:
Tiyatronun “Ustaları”, GAÜ 5. Tiyatro Günleri kapsamında ülkemiz sahneleriyle bulu
şacak. 8 büyük oyunun tiyatro severlere perde açacağı etkinlik 20 Mart Salı “İki Efendinin Uşağı” oyunu ile başlayacak. Gelecek olan oyuncular arasında Haldun Dormen, Burak Sergen, Selçuk Yöntem, Cihan Ünal, Deniz Çakır ve Derya Alabora gibi ünlü isimler var 

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk bölümü tarafından bu yıl 5.si gerçekleştirilen, ASEL Group işbirliğinde ki GAÜ 5. Tiyatro Günleri “Ustalar” başlığında, 20 Mart 2018 Salı günü “İki Efendinin Uşağı” oyunu ile başlıyor.

GAÜ’nün bu yıl 5’insini düzenlediği, Citroen, TeknoGold ve Mitsubishi Ana Sponsorluğunda ki Tiyatro günlerinin Konaklama Sponsorluğunu, Le Chateau Lambousa Hotel, Bronz Sponsorluğunu Telsim ve Berberoğlu Kitapevi, Medya Sponsorluğunu ise, Energy Türk FM üstleniyor.

GAÜ 5’inci Tiyatro Günleri kapsamında bu yıl Türkiye’nin en ünlü 8 oyunu, GAÜ Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall sahnesinde sanatseverler ile buluşacak. GAÜ 5’inci Tiyatro Günleri’nin ilk oyunu , “İki Efendinin Uşağı”  20 Mart 2018 Salı günü saat 20.00’de sahne alacak.

Ünlü oyuncular sahnelerimize geliyor
Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada, 20 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan GAÜ 5’inci Tiyatro Günleri’nin, “Ustalar” başlığı altında gerçekleşeceği belirtildi. Gelecek olan oyuncular arasında Haldun Dormen, Burak Sergen, Selçuk Yöntem, Cihan Ünal, Deniz Çakır ve Derya Alabora gibi ünlü isimler var. Tiyatro günleri kapsamında, 20 Mart Salı günü İki Efendinin Uşağı, 22 Mart Perşembe; Titanik Orkestrası (Lefkoşa Arabahmet Kültür Evi), 27 Mart Salı; Şahane Düğün (Lefkoşa Arabahmet Kültür Evi), 28 Mart Çarşamba; Aşk Halleri, 30 Mart Perşembe; Bir Zamanlar Gazinoda, 2 Nisan Pazartesi; Benim Adım Feuerbach, 3 Nisan Salı; Sanat ve 4 Nisan Çarşamba günü ise Beyaz adlı oyunun sahne alacağı bildirildi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı