GAÜ ile Akdeniz Medya Grubu Arasında İşbirliği…

7 Ekim 2013 Pazartesi | 15:50
GAÜ ile Akdeniz Medya Grubu Arasında İşbirliği...
Kıbrıs Town Houses

GAÜ’den verilen bilgiye göre, GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampus Başkanlık Ofisi’nde düzenlenen imza töreninde protokole, Akdeniz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Macit Yusuf  ve GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Olgun Üstün imza koydu.

Beş yıllık bir dönemi kapsayan protokolde; Akdeniz Medya Grubu’nda, GAÜ öğrencilerine  staj ve araştırma olanakları, yayın ve teknik personele yönelik hizmet içi eğitim, iki kurum arasında ortak yayınlar  üretilmesi ve bu amaçla bir  ortak yapım komisyonu oluşturulması öngörülüyor.

Protokol ayrıca, eğitim, öğretim ve araştırmalar için malzeme ile teknik donanımın karşılıklı olarak kullanılması, bilimsel ve toplumsal amaçlı toplantıların  düzenlenmesinde işbirliği yapılması, GAÜ uzmanlarının  Akdeniz TV programlarına görüşleri ve bilimsel çalışmaları ile katkı sağlaması yanında sosyal ilişkilerin geliştirilmesini kapsıyor.

YUSUF

Akdeniz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Macit Yusuf, imza töreninde yaptığı konuşmada, “GAÜ’nün, yapmış olduğumuz protokolle birlikte grubumuza çok büyük katkı sağlayacağına eminim” dedi.

ÜSTÜN

GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Olgun Üstün ise, “İmzalamış olduğumuz protokol özellikle İletişim Fakültesi öğrencilerimiz için, staj, pratik ve araştırmalarına imkan sağlamak amacıyla önemli bir araç olacaktır” dedi.