Magazin

Game of Thrones’tan bir rekor dahaBir yıl aradan sonra 7. sezonuyla izleyiciyle buluşan Game of Thrones (Taht oyunları) ilk bölümünden final bölümüne kadar rekorları alt üst etti. İlk bölümü, ilk gün 16 milyon kişi tarafından izlenen popüler dizi, 80 dakika uzunluğundaki The Dragon and the Wolf bölümüyle ABD’de yayınlandığı saatte 12.1 milyon izleyiciye ulaştı. Bu rakama bir de bölümü HBO Now ve HBO Go üzerinden izleyenler eklenince canlı izleyici sayısı 16.5 milyonu buldu. Aynı bölümün toplamda ise 31 milyon kişi tarafından izlendiği belirtiliyor. İşte 170 ülkede yayınlanan diziden çarpıcı rakamlar…

  • Yayınlanmaya başladığı 2011 yılından beri her sezon yeni bir rekor kıran HBO dizisi ‘Game of Thrones / Taht Oyunları’, yeni bir rekora imza attı.
  • Dizinin ABD’de geçtiğimiz pazar akşamı yayınlanan yedinci sezon final bölümü The Dragon and the Wolf (Ejderha ve Kurt) 12.1 milyon kişi tarafından canlı izlenerek ‘Walking Dead’in 11.35 milyon kişilik rekorunu kırdı.
  • Bu rakama bir de bölümü HBO Now ve HBO Go üzerinden izleyenler eklenince toplam izleyici sayısı 16.5 milyona ulaştı.
  • Böylece 7. sezon finali Game of Thrones’un bugüne kadar en çok izlenen bölümü oldu. Bu rekoru daha önce elinde tutan Eastwatch (7. sezon 5. bölüm)’a kıyasla yüzde 13 daha fazla izleyiciye ulaşan The Dragon and the Wolf, 6. sezon finalinden ise yüzde 36 daha fazla izleyici çekti.
  • Dizinin bu sezon ABD bölüm başı seyirci ortalamasının canlı ve sonrasında streaming platformlardan izleyenler toplandığında yaklaşık 31 milyon olduğu belirtiliyor.Başa dön tuşu