Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 8’in ön camı ilk kez göründü!Galaxy Note 8’den gelen yeni sızıntı, telefonun ekran boyutuyla ilgili dedikoduları doğruluyor.

Bu sene çıkması beklenen Samsung Galaxy Note 8, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’tan hem daha büyük, hem de birçok yönden daha iyi olacak. Şimdi ise Note 8’in geniş ekranıyla ilgili ilk kanıt karşımızda duruyor.
Çin’den sızan 10 saniyelik videoda Galaxy Note 8’in ön camı gösteriliyor. Cam’ın biraz büyüdüğü görünüyor. Yani görüntüler, önceki 6,3 veya 6,4 inç’lik ekran dedikodularını destekliyor.Galaxy S8 5,8 inç’lik bir ekrana sahipken Galaxy S8 Plus, 6,2 inç’lik bir ekranla geliyor. Yeni Note 8’in ise sadece birkaç milimetre daha büyük olacağı anlaşılıyor.

Sızan cam, birçok soruyu cevapsız bırakıyor. Camın arkasındaki ekranın çözünürlüğünü bilmediğimiz gibi, home düğmesinin nasıl çalışacağını da bilmiyoruz. Telefonda 4K ekrana pek ihtiyaç olmasa da, ekrana birkaç santimetreden merceklerle baktığınız VR başlıklarında 4K çözünürlüğün farkını görebiliyorsunuz. Samsung’un parmak izi sensörünü camın arkasına yerleştirmeyi başarıp başaramayacağı da merak ettiğimiz bir konu.

Galaxy Note 8’in arkası da sızarsa ve arka yüzde parmak izi sensörü yoksa, cevabımızı almış olacağız.

Başa dön tuşu