Galatasaray Heyetinden Sert Açıklama - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Spor

Galatasaray Heyetinden Sert Açıklama

Galatasaray Heyetinden Sert Açıklama

Galatasaray 2 maç seyircisiz oynama cezası hakkında bir açıklama yaptı.

Galatasaray Spor Kulübü Türkiye Basketbol Federasyonu'nun verdiği kararla ilgili sert bir bildiri yayınladı. İşte o bildiri:


"Türkiye Basketbol Fedrasyonu'nun (TBF) 9 Nisan 2013 tarihinde verdiği disiplin kararlarının bugüne kadar benzeri görülmemiştir.

TBF'ye verdiğimiz savunmadaki benzer olay ve kararlar incelendiğinde seyircilerin salonlardan çıkartıldığı, saha boşaltma kararlarını takiben ise, TBF disiplin kurulunun ev sahibi takımlara yalnızca para cezası verdiği görülecektir.

Bunun dışında kalan tek istisnai örnek 28 Ocak 2007 'de Pınar Karşıyaka ile oynanan maçtan sonra Fenerbahçe Ülker’e verilen seyircisiz maç oynama cezasıdır ve bu ceza da para cezasına çevrilmiştir. O maçta takdir hakkını cezai indirimden yana kullanan Sayın Kurul’un, bu kez kendi gerekçeli kararında Pınar Karşıyaka taraftarının tahrik edici taşkın davranışlarını kabul etmesine rağmen, herhangi bir ceza indirimi sebebi bulamamış olması şaşırtıcıdır.

Bazı salonlarda teknik komiserine ve hakemlerine "müsabakanın bitirilebilmesi açısından anons prosedürünü" uygulatabilme güvenliğini halen sağlayamayan TBF 'nin, Sayın Vali ve Emniyet Müdürlerinin güvenlik garantisi vermesine rağmen maçı seyircisiz başlatması da son derece düşündürücüdür.

Adaletin terazisinin tamamen şaştığı, olayların oluş biçimlerine değil de kulüplere göre ele alındığı intibaını veren bir ortamda; sporda dostluk, barış, kardeşlik ortamının hakim olması nasıl beklenebilir?

Her şeye ve herkese " RAĞMEN " , Galatasaray Medikal Park basketbol takımı, şampiyonluk hedefine dün olduğundan çok daha fazla inanmaktadır ve bundan sonra çıkarılabilecek engelleri de hesaplayarak, mücadelesini kararlılık ve cesaretle sürdürecektir.

Bu durumu tek güvencemiz olarak kalan tüm sporseverlerin ve kamuoyunun takdir ve yargılarına sunuyor, taraftarımızın emin olmalarını rica ediyoruz.

Taraftarımızın yanımızda olmasına imkan tanındığı ilk maçtan itibaren, bu inanç ve coşkuyu tribünlerde de göreceğimizden eminiz."

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar