Spor

Futbolumuza Gün Doğdu!


 

 

BİRÇOK NOKTADA UZLAŞI UMUDU:
Kıbrıs Türk futbolunu dünya futbolu ile buluşturacak FIFA ve UEFA destekli anlaşma metninin imzalanması an meselesi. KTFF ve KOP aylardır, kapalı kapılar ardında uzlaşı için görüşüyor. Dünya futbolunun başkanı Joseph Sepp Blatter, KTFF ve KOP Başkanlarını “uzlaşı” için Zürih’e çağırdı

AÇIKLAMA YAPILDI:
KTFF, KOP ve FIFA dün eş zamanlı açıklama yaparak, “uzlaşı” sinyali verdi. KTFF tarafından yapılan açıklamada, “Kıbrıs’taki futbolun ilerlemesi için atılacak adımların ana hatlarının yer alacağı geçici anlaşmanın her iki delege tarafından imzalanması ve FIFA ile UEFA tarafından onaylanması bekleniyor” denildi

SERTOĞLU: FIFA BU KEZ DEĞERLENDİRECEK:
Havadis Spor Servisi’nin, “Biz evet dersek ve Rumlar hayır derse ne olacak? Annan Planı’nda Kıbrıs Türk tarafı evet demesine rağmen her türlü ambargo devam etti. Yine aynı şey olur mu?” yönünde ki sorusuna, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, “Bu kez, FIFA bunu değerlendirecek” şeklinde net bir ifade kullandı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Joseph Sepp Blatter’in davetiyle Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) Başkanı Kostakis Kutsokumnis ile görüşmek üzere Zürih’e gidiyor.
KTFF Genel Sekreteri Oktay Çocuk’un yaptığı yazılı açıklamaya göre, 5 Kasım’da gerçekleştirilecek toplantı, FIFA Başkanı Blatter’in başkanlığında ve Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini’nin katılımıyla yapılacak.
Çocuk, Sertoğlu’nun, FIFA Başkanı Blatter tarafından Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) Başkanı ile birlikte FIFA ve UEFA kuralları temelinde, “Kıbrıs futbolu için hazırlanan geçici anlaşmanın hükümlerini tartışmak ve sonlandırmak için” Zürih’te, FIFA binasında yer alacak toplantıya davet edildiğini açıkladı.
Çocuk, görüşme sonrası, Kıbrıs’taki futbolun ilerlemesi için atılacak adımların ana hatlarının yer alacağı geçici anlaşmanın, her iki delege tarafından imzalanması ve FIFA ile UEFA tarafından onaylanmasının beklendiğini ifade etti. Anlaşmanın her iki federasyon genel kurulları tarafından da onaylanması gerektiğini aktaran Çocuk, “Toplantı, 5 Kasım’da FIFA Başkanı Sayın Blatter’in başkanlığında ve UEFA Başkanı Sayın Platini’nin katılımıyla gerçekleşecektir” dedi.

Sertoğlu: Artık işin sonuna geldik
KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu konuyla ilgili Havadis’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “Kıbrıs Türk futbolunu, bulunduğu kaos ortamından çıkartmak için aylardır uğraş veriyoruz. Artık işin sonuna geldik. Ülkemizin spor camiasının tüm desteğini güçlü bir şekilde arkamızda hissediyoruz. Bu işi çözmek için var gücümüzle uğraşacağız.”
Sertoğlu, görüşmeler için Zürih’e gidecek olan heyetin ise 21 Ekim Pazartesi günü belli olacağını açıkladı.

FIFA bu kez değerlendirecek
Havadis Spor Servisi’nin, “Biz evet dersek ve Rumlar hayır derse ne olacak? Annan Planı’nda Kıbrıs Türk tarafı evet demesine rağmen her türlü ambargo devam etti. Yine aynı şey olur mu?” yönündeki sorusuna, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, “Bu kez, FIFA bunu değerlendirecek” şeklinde net bir ifade kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı