FutbolSpor

Futboldaki “uyuşmazlıklar” çözüldü

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu önceki gün yaptığı toplantıda önemli kararlar aldı. KTFF’yi temsilen Av. Mehmet Portakalcı başkanlığında toplanan kurulda, Kıbrıs Türk Futbol Kulüpler Birliğini temsilen Erhan Soykut ve Kıbrıs Türk Futbolcular Derneğini temsilen Hüseyin Sadıklar yer aldı. Toplantıda kurula yapılan başvurular gündeme alındı ve gerekli değerlendirmeler yapılarak alınan kararlar açıklandı.

 

 

Yalova antrenörlere 5 bin 900 TL ödeyecek

Süper Lige veda eden Yalova’nın antrenörleri ile yaptığı sözleşmelerden doğan maaş ödemelerini yapmadığı tespit edildi ve kurul Yalova’nın ödemeleri yapmasına karar verdi.  Buna göre alacak talebi görüşülen Bilbay Geceyatmaz’ın Şubat 2018 (kısmen) ve Mart-Nisan 2018 ayları maaşı olan toplam 2,900 TL’nin ödenmediği ve Yalova kulübü tarafından Geceyatmaz’a bu alacağının ödenmesine oy birliği ile karar verildi. Kurul ayrıca, Suhat Altınışık’ın Şubat-Mart-Nisan 2018 ayları maaşı olan toplam 3,000 TL’nin de ödenmediği hususunda bulgu yapılarak toplam 3,000 TL’nin Yalova tarafından Altınışık’a ödenmesine karar verdi.

 

Yeniboğaziçi 9 bin TL ödeyecek

Kurul, Yeniboğaziçi kulübünün antrenörler Serkan Ekşici ve Mehmet Kemanecioğlu (Metça)’na ödemesi gereken paraları da vermediğini tespit etti ve kulübün ücretleri ödemesini kararlaştırdı. Serkan Ekşici’nin antrenör sözleşmesinden doğan 2 aylık maaşı olan toplam 3,000 TL’nin;  Mehmet Kemanecioğlu’nun antrenör sözleşmesinden doğan 2 aylık maaş alacağı toplamı 6,000 TL’nin de Yeniboğaziçi tarafından şikayet sahiplerine ödenmesine oy birliği ile karar verdi.

 

Yabancı futbolcuları da ödeyecek

Kurul ayrıca, Yeniboğaziçi ile aralarındaki sözleşmeden ötürü ihtilaf yaşayan yabancı uyruklu futbolcular Ousmane Keita, Badji Armand Francois Ahmed ve Gueye Serigne Ousmane tarafından kaleme alınan dilekçelerini gündemine alarak karar üretti. Futbolcuların aleni bir şekilde mağduriyet yaşadığı ve maddi imkansızlıklarla karşı karşıya kaldıkları ve alacaklarını alamadıkları için çevrelerinden gıda ve barınma yardımı aldıklarını tepsi eden kurul, Yeniboğaziçi Başkanı Derviş Canaltay ile de görüştü. Yapılan değerlendirme sonunda, Yeniboğaziçi’nin; Keita’ya 6,000 Dolar, Badji’ye 4,000 TL ve Ousmane’ye de 2,000 Dolar ödemesi hususunda oybirliği ile karar aldı.

 

Eski başvurular karara bağlandı

Uyuşmazlık çözüm Kurulu ayrıca daha önce görüştüğü ancak karar üretemediği başvuruları da tekrardan gündemine alarak karar üretti. Futbolcu Ahmet Zaifoğlu’nun, sakatlık neticesinde yapmış olduğu harcamalar ve/veya sağlık giderlerinin karşılanmasını talep ettiği başvurusunu değerlendiren kurul, tedavi ve ameliyat masrafı olan 6,038.69 TL’nin sigorta şirketi tarafından karşılandığını tespit etti. Mevcut durumda Ahmet Zaifoğlu leyhine verilecek bir karar futbolcunun sebepsiz zenginleşmesine sebep olacağından başvurunun reddedilmesi hususunda oy birliği ile karar üretti.

 

Ozanköy Michalis konusunda haklı bulundu

Ozanköy futbolcusu Michalis Michael’in 1 yıllık sözleşmeden dolayı 3,200 Euro alacağı olduğu iddiasını değerlendiren kurul, Ozanköy’ün futbolcunun ilgili tarihlerde kendilerinden izinsiz Güney Kıbrıs’ta futbol oynadığını ve sözleşmeyi ihlal ettiği iddiasını görüştü. Sunulan belgeleri inceleyen kurul başvuru sahibi futbolcunun sözleşmeyi ihlal ettiğini ve ilgili tarihlerde Güney Kıbrıs’ta futbol oynadığından sözleşmeyi ihlal ettiği hususunda bulgu yaparak başvuruyu oybirliği ile ret etti.

 

Akova, Kemanecioğlu’na 800 TL verecek

Kurul son olarak, Mehmet Kemanecioğlu (Metça) ve Akova arasındaki ihtilafı değerlendirdi. Başvuru sahibi Mehmet Kemanecioğlu, Akova’nın kendisine ödemesi gereken 2 aylık maaş alacağı 6,000 TL’nin ödenmesiyle ilgili miktarın 5,200 TL’sinin çek ile ödendiğini, kalan 800 TL’nin Akova tarafından Kemanecioğlu’na ödenmesine karar verdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı