Futbol

Futbolda 3 final maçı


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından organize edilen K-Pet Süper Lig ve K-Pet 1.Lig’de play-off ve play-out 3’üncü maçları perşembe günü oynanacak.

K-Pet Süper Lig play-out grubunda Baf Ülkü Yurdu – Küçük Kaymaklı, K-Pet 1.Lig play-off grubunda Akova Vuda – Yalova karşılaşması her iki takımın da Süper Lig’e çıkma şansı kalmadığı için yapılmayacak.

 

Çanakkale ve Doğancı ligde kalmayı garantiledi

K-Pet 1.Lig play-out grubunda Çanakkale – Doğancı karşılaşmaları, her iki takımda ligde kalmayı garantilediği için yapılmayacak.

 

Kaybeden yanacak

Süper Lig play-out grubunda oynanacak Binatlı-Esentepe maçında mağlup olan 1.Lig’e düşecek. Kaymaklı ve Baf Ülkü Yurdu’nun Süper Lig’de kalmayı garantilemesi nedeniyle iki takım arasındaki karşılaşma yapılmayacak. Binatlı ile Esentepe arasındaki mücadelenin berabere bitmesi halinde iki takım arasında ekstra 1 maç daha oynanacak.

Göçmenköy ve Düzkaya’nın ardından Süper Lig’e yükselecek üçüncü takımın belli olacağı 1.Lig play-off son maçında ise Ozanköy ile Hamitköy karşı karşıya gelecek ve bu maçın galibi adını Süper Lig’e yazdıracak. Rakibinin 2 puan önünde bulunan Ozanköy maçın berabere bitmesi halinde Süper Lig’e yükselen takım olacak.

Değirmenlik ve Yeniboğaziçi’nin ardından 1.Lig’e veda edecek üçüncü takım Maraş-Mormenekşe maçı sonrası belli olacak. Karşılaşmanın mağlubu BTM 1.Lig’ine düşecek. Maçın berabere bitmesi halinde Mormenekşe 1.Lig’e veda edecek.

 

Program şöyle:

Perşembe (17.00)

Süper Lig play-out

Şht.Hüseyin Ruso Stadı: Binatlı-Esentepe

 

K-Pet 1.Lig play-off (19.30)

Güzelyurt Üner Berkalp Stadı: Ozanköy-Hamitköy

 

K-Pet 1.Lig play-out (17.00)

Cihangir Stadı: Maraş-Mormenekşe

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı