Futbola kenetlendiler - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Spor

Futbola kenetlendiler

Futbola kenetlendiler

 


 Londra Türk Toplumu Federasyon Karması ile KKTC Federasyon Futbol Karması arasında bugün yapılacak maç ile ilgili dün basın toplantısı düzenlenirken toplantıda iş birliği, birlik ve beraberlik mesajları söylendi. LTTFF Başkanı Turgut Esendağlı, Rum lobisinin engellemelerine rağmen bu maçın oynanacağını kaydetti

KTFF ile KOP arasında haziran ayında Zürih’te son bir görüşme daha yapıp son noktayı koymak amacında olduklarını söyleyen KTFF Dış İlişkiler Sorumlusu Orçun Kamalı, Zürih’ten çıkacak sonucu, kendi ülkelerinde genel kurullarına götürüp onay alacaklarını da sözlerine ekledi ve amaçlarının politikadan uzak futbol oynamak olduğunu kaydetti

Raif ÖZGÜREN-Mustafa EVLİYA (KTSYD)

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Londra’da bulunan KTFF Karması ile LTTFF Karması arasında yapılacak maç öncesi bir basın toplantısı düzenlendi.
Basın toplantısına LTTFF Başkanı Turgut Esendağlı, KTFF Asbaşkanı Ali Karavezirler, KTFF Dış İlişkiler Sorumlusu Orçun Kamalı ve Yönetim Kurulu üyesi Enver Baturalp katıldı.
Basın toplantısının açılış konuşmasında söz alan Turgut Esendağlı, “KKTC’den gelen kardeşlerimizi kucakladık ve KKTC’nin tanınması yönünde yapılan mücadelede yanlarındayız.” dedi.
Atatürk’ün Türk gençlerine armağan ettiği böylesi güzel bir günde bir arada olmanın çok güzel olduğunu söyleyen Esendağlı, Rum lobisinin engellemelerine rağmen bu maçın oynanacağını kaydetti.
Esendağlı’nın ardından söz alan KTFF Asbaşkanı Ali Karavezirler, Londra’da bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını 19 Mayıs’ta yapılacak iki karma arasındaki maçın güzel bir buluşma olacağını ve günün adına yakışır şekilde tamamlanacağını kaydetti.
Rahatsızlığı nedeniyle etkinliğe katılamayan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da sevgi ve selamlarını gönderdiğini söylene Ali Karavezirler, Londra’da bulundukları süre içinde kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür ettiklerini kaydetti.
Karavezirler’den sonra söz alan KTF Dış İlişkiler Sorumlusu Orçun Kamalı ise 10 Ekim 2010 yılında göreve gelen Hasan Sertoğlu başkanlığındaki yönetimin birtakım hedefleri olduğunu, bunlardan bir tanesinin de Kıbrıs Türk gençlerine uygulanan spor ambargosunun ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.
KTFF ile KOP arasında haziran ayında Zürih’te son bir görüşme daha yapıp son noktayı koymak amacında olduklarını söyleyen Kamalı, Zürih’ten çıkacak sonucu, kendi ülkelerinde genel kurullarına götürüp onay alacaklarını da sözlerine ekleyen Kamalı, amaçlarının politikadan uzak futbol oynamak olduğunu kaydetti.
KTFF Karması ile LTTFF Karması arasında, Turgut Esendağlı’nın kulüp başkanlığını yaptığı Waltham Forest Kulübü’ne ait sahada bugün özel bir maç oynayacak.
KKTC kafilesi ise antrenmanını dün yaptı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar