Magazin

Fulin, sosyal medyada çok konuşuluyor
Enerjik dansları ve rengârenk stiliyle dikkat çekmeyi başaran Fulin’in, ‘’Keyf-i Halik bombastik, ayrılık fantastik” sözleriyle çıkardığı single çalışması sosyal medyada çok konuşuldu. Popçu, şarkısının eleştirilmesine “Saçma bulanlar da var. İlginç bir şekilde sevmeyenlerin de diline dolanıyor” diyor.
Öncelikle isminizin anlamı nedir?
İç güzelliği yansıtan beyaz ışık anlamına geliyor. Hem Hollanda hem de Çin kökenli bir isim.
Kim koymuş isminizi?
Aile dostumuzun kızı çok güzel piyano çalan, zeki bir kızmış. Babam da bu yüzden koymuş. Ama normalde müzikle ilgilenmemi hiç istemediler.
Neden peki?
Babam doktor, benim de doktor olmamı istiyordu. Hep konservatuvarda okumak istiyordum ama farmakoloji yüksek lisansı yaptım. 5 yaşındayken müzik eğitimi almaya başladım.
Peki nasıl kabul ettiler daha sonra müzikle uğraşmanızı?
Zor oldu, tabaklar havada uçuştu.


Enstrüman çalıyor musunuz?
Gitar ve klavyeyi iyi çalıyorum. Birçok bestem de var. Önceleri çalma ve aranjör kafası vardı. Daha sonra ses rengimi beğenenler oldu. Aranjör de olamayacağıma göre şarkı söylemeye başladım.
Neden aranjör olamazsınız?
Zor bir şey çünkü. Eski sevgilim aranjördü. Sürekli yanında dururdum. Zor olduğunu çok iyi biliyorum.
Sizce sahne şovunda dans ne kadar önemli?
Herkese göre değişen bir şey. Benim dans dediğim saçma sapan hareketler yapmak, freestyle takılmak değil. Sahnede koreografi olmalı.
Dans eğitiminiz var mı?
Evet, küçük yaşlarda baleye başladım. Ama şu an yaptığım dansın baleyle bir ilgisi yok. Hatta dezavantaj. Çünkü şu anda yaptığım dans daha keskin. Çalışıyoruz, henüz istediğim seviyede değilim.
Dans konusunda sizce kim çok iyi?
Britney Spears, Miley Cyrus. Türkiye’de de Hadise.
Senin için “Popun yeni idolü” diyorlar.
Popun yeni idolü olarak gösterilmekten çok mutluyum. Ancak bu olay bana büyük bir sorumluluk da yüklüyor. Şimdi çizgimi, başarımı korumalıyım.
Enerji dolu ve renkli bir kişiliğin var.
Deli dolu enerjik bir insanım. Duygularımın ritminde yaşıyorum.
Aşkta problem yaşamadın mı hiç?
Aşkta çok problem yaşadım. Bana aşık olmak akıl kârı değil (gülüyor). Bende yalnızlık dürtüsü  galip geliyor, o yüzden sırılsıklam aşık olmuyorum.Başa dön tuşu