Fransa'da şiddetli yağış - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Dünya

Fransa’da şiddetli yağış

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]F[/dropcap]ransa’da genelindeki şiddetli yağış nedeniyle birçok şehirde yaşanan su baskınları hayatı olumsuz etkiledi.

Fransa Meteoroloji Kurumundan yapılan açıklamada, ülkede 19 bölgede turuncu alarma geçildiğini ve su baskını riskinin devam ettiği duyuruldu.


Açıklamada ülkenin kuzeyindeki Ardennes, Aube ve Marne şehirlerinde su baskınları nedeniyle tahliye işlemlerinin başladığı belirtildi. Yetkililer başkent Paris yakınlarındaki Seine et Marne bölgesi, Loiret, Nord-Pas de Calais bölgelerinin ise devam eden şiddetli yağış nedeniyle su baskınlarına karşı uyarıda bulundu.

France Bleu Radyosu’nun haberine göre, kuzeydeki Doullens kentinde 60 kişi tahliye edilirken, şehire ulaşımı sağlayan kara yollarının çoğu kapandı.

Paris’in güneyindeki Yonne kentinde ise birçok okul, su baskınları nedeniyle tatil edildi. Ulusal Demir Yolları Şirketinden yapılan yazılı açıklamada, Metz ve Lüksemburg yönüne yapılan tren seferlerinin perşembe gününe kadar durdurulduğu bildirildi.

Meteoroloji Kurumu yetkilileri, turuncu alarm verilen noktalarda aşırı yağış ve fırtınanın bu hafta devam edeceğini açıkladı. Turuncu alarm, hava koşullarının sosyal hayatı belirgin düzeyde etkilediği durumlarda veriliyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar