AsyaDünya

Japonya’da İntihar Ormanı’nda ölüm sessizliğine karşı müzikle yaşam savaşı


Japonya’da her yıl yüzlerce kişi intihar etmek için ‘İntihar Ormanı’ olarak bilinen Aokigahara’ya gidiyor. Ormanın bekçisi Kyochi Watanabe ise hoparlörler aracılığıyla ormana müzik yayını yaparak hayatlarını sonlandırmaya karar veren insanları vazgeçirmeye çalışıyor.

Ormana yakın bir yerde doğan ve hayatının çoğunu burada geçirmiş olan 60 yaşındaki müzisyen ormanın içinde bir kulübede yaşıyor. Watanabe ormanın ürkütücü namını değiştirmek ve insanların hayatını kurtarmak için savaşıyor.

Euronews’un haberine göre, bu sebeple karanlık çöktüğünde ormana hoparlörden müzik veriyor. Hatta bazen eline gitarını alarak mikrofona favori şarkısını söyleyerek ölümcül sessizliği bastırmaya çalışıyor. Örneğin John Lennon’ın ‘İmagine’ şarkısını söyleyerek müzik ile insanların ruhuna dokunup intihar kararlarından vazgeçirmeyi amaçlıyor.

Geçtiğimiz sene buraya gelerek intihar etmiş bir adamın görüntülerini paylaşan internet fenomeni Logan Paul’ün çektiği video silinmeden önce 6 milyon kişi tarafından görüntülendi. Ormanın bekçisi Watanabe orman hakkında yapılan filmlerin ve Paul’ün çektiği videonun insanları kötü etkilediğini ve intihar oranını artırdığını belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı