Forest’in çöküşü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Spor

Forest’in çöküşü

Forest’in çöküşü

 


 Liglerde 21’inci hafta sonunda A takımlarda Kaymaklı liderin 9 puan gerisinde üçüncü sırada yer alırken, U19 takımı zirveden 7 puan geriye düştü. Hem A takımda, hem U19 takımda gözle görülür bir çöküş var

Ahmet ÖZSOY

Futbolda bu sezonun ilk devresini çok iyi bir performansla tamamlayan Küçük Kaymaklı’da sezonun ikinci devresi itibarıyla yaşanan kötü gidiş genç takıma da yansımış durumda. A takımda bazı futbolcularla devre arası yollar ayrılırken, geçtiğimiz haftalarda da teknik direktör değişikliğine gidilmişti. A takımda ilk devre yakalanan hava ve performans bir türlü yakalanamazken U19 takımda da ikinci devre itibarıyla performans kaybı görüldü.
Sezonun ilk devresini A takımlarda da U19 takımlarda da lider tamamlayan Küçük Kaymaklı 21’inci maçlar sonunda zirveden çok uzakta. Kaymaklı A takımı ilk devreyi 32 puanla lider tamamlamış ve en yakın rakibi Yenicami’nin 1 puan önünde bulunuyordu. Şu anda ise Kaymaklı’nın 43 puanı ve lider Çetinkaya’ya 9 puan, ikinci Yenicami’den ise 5 puan geride üçüncü sırada yer alıyor.
Kaymaklı U19 takımında da “A” takıma benzer bir düşüş ve performans kaybı yaşandı. Gençler sezonun ilk devresini 36 puanla lider bitirirken, en yakın takipçileri Cihangir’in 33 puanı bulunuyordu. 21’inci hafta sonunda ise Kaymaklı U19 takımı 50 puanla ligde ikinci sıraya geriledi. Kaymaklı ilk devre 3 puan farkla önünde yer aldığı Cihangir’in, şu an itibarıyla 7 puan gerisinde ikinci sırada.

A takım 13, U19 10 puan kaybetti

Küçük Kaymaklı’da sezonun ikinci devresi itibarı ile baş gösteren sıkıntı A takıma da U19 takıma da yansımış durumda. A takımda bazı oyuncular ve son olarak teknik heyet değişikliği yapılsa da performansa iyi yönde bir yansıma olmadı.
İkinci devredeki 8 maçtan sadece 11 puan toplayabilen ve 13 puan kaybeden Kaymaklı A takımının yanı sıra, U19 takımı da ikinci devredeki maçlardan 10 puan kaybetti.
Futbolcu ve teknik heyet performansı yanında Kaymaklı’daki çöküşün başka etkenlerden olabileceği konuşuluyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar