BasketbolSporSürmanşet

Forest 37 yıl sonra parkedeKıbrıs Türk spor tarihinin mihenk taşı kulüplerinden olan Küçük Kaymaklı, özelde futbol, genelde ise spor branşlarında aktif faaliyetler göstermeye başladı.

Kulüp başkanı Akay Aşina ve beraberindeki yönetim, futbol dışındaki branşlarda da kulübü faaliyet göstermeye başlatırken bunlarda en son basketbol da eklendi.
Küçük Kaymaklı’nın unutulmaz basketbol takım kadrosu en son 1985-1986 sezonunda fotoğraflanmıştı ve Havadis o fotoğrafı bularak yeniden spor sayfalarına taşıyor.Efsane basketbol takımı olarak Kaymaklı tarihine geçen kadro şimdiki kulüp lokalinin güney tarafında bulunan ve araç park yeri olarak kullanılan alanda antrenmanlarını yapıyordu.

 

1985-1986 kadrosunda kimler vardı

Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü Basketbol Takımının 1985 -1986 sezonunda çekilmiş takım fotoğrafında birbirinden değerli isimler karşımıza çıkıyor. O dönemki kadroda bulunanlar şöyle:

Ayaktakiler: Hüseyin Üstün, Temel Lefkonuklu, Levent, Rauf, Ramadan Büyükel, Salih.

Oturanlar: Zafer Can, Halit, Hakan(Gomez), Mustafa.

 

37 yıl sonra yeniden basketbolda

Küçük Kaymaklı basketbol şubesini 37 yıl sonra yeniden aktifleştirdi. Oluşturduğu kadro ile yeniden basketbolda mücadele etmeye başlayacak olan Küçük Kaymaklı, yeni sezonda Erkekler ProLig’te yer alacak ve lig mücadelesi öncesi dün ilk antrenmanını yaptı.

Kadroda Mehmet, Can, Arda, Hasan, Ramsey, James ve Doğukan gibi lig deneyimi olan isimler yer aldı.

Bu arada Küçük Kaymaklı idman sonrası Koopspor ile hazırlık maçı oynadı.

 

Palta, Havadis’e konuştu

Küçük Kaymaklı koçu Doğan Palta idman öncesi Havadis’e konuştu.

Palta, “37 yıl sonra yeniden basketbola döndükleri için heyecanlıyız. Başta yönetimimize teşekkür ederim” dedi.

Haber: Tonguç Kotak

 

Başa dön tuşu