FutbolSpor

Fırat Kartal oluyor


 GEÇTİĞİMİZ SEZON ALAMAMIŞTI: Yenicami Cihangir kaptanı Fırat’ı geçtiğimiz sezon da transfer etmek isteyip edememişti. Yeni sezonda Fırat’ın siyah-beyazlı formayı giymesi çok yüksek ihtimal. Ayrıca Yenicami, İbrahim Çıdamlı ile de anlaşmak üzere

 

EBUKA VE KENNETH ARTIK YOK: Yenicami’nin geçmiş sezonlarında elde ettiği başarılarda büyük pay sahibi futbolculardan olan John Ebuka ve Kenneth 2019-2020 sezonlarında siyah-beyazlı takımın kadrosunda yer almayacak

 

Süper Ligin siyah beyazlı takımı Yenicami iç transferin ardından yerli futbolcu transfer görüşmelerine de başladı.

Geçtiğimiz sezonu şampiyonu Türk Gücü ile ayni puanda bitiren ancak averajla şampiyonluğu kaybeden Yenicami yeni teknik patronu Özgü Bayraktar nezaretinde gelecek sezona hazırlanıyor.

Serbest transfer hakkı bulunan futbolcularından Hüseyin Sadıklar ve Tansel ile görüşerek anlaşan Yenicami, İbrahim Çıdamlı ile de anlaşmak üzere.

 

İlk hedef Fırat Ersalan

Yenicami’de iç transfer dışında kadroya dahil etmek istediği oyuncuların başında Fırat Ersalan geliyor.

Cihangir kaptanı Fırat’ı geçtiğimiz sezon da transfer etmek isteyen Yenicami bunu başaramamıştı ancak yeni sezonda Fırat’ın siyah beyazlı formayı giymesi çok yüksek ihtimal.

 

Yenicami, John ve Kenneth’siz

Futbolda geride kalan 2018-2019 sezonunda Süper Lig gol kralı olan Yenicami futbolcusu John Ebuka gelecek sezon Yenicami’de forma giymeyecek.

Yenicami’nin geçmiş sezonlarında elde ettiği başarılarda büyük pay sahibi futbolculardan olan John Ebuka ve Kenneth 2019-2020 sezonlarında siyah-beyazlı takımın kadrosunda yer almayacak.

Geride kalan sezonu şampiyon MTG ile eşit puanda tamamladıktan sonra teknik direktör Sedat Devecioğlu ile yolları ayıran Yenicami’nin gelecek yıl kadrosunda önemli değişiklikler de olacak.

Kaptan ve orta sahanın çok önemli futbolcusu Ünal’ın serbest transfer hakkını kullanarak şampiyon MTG’ye gitmesinin ardından yabancı oyuncular da değişecek. Geçtiğimiz sezonun ikinci devresinde sakatlığından dolayı forma giyemeyen savunmaya dönük oyuncu Aminou ile yeniden anlaşan Yenicami, gol kralı John Ebuka ve Kenneth ile devam etmeyecek.

 

7 bin Dolarlık maliyet düşecek

Aylık maliyetleri 7000 Doları bulan iki oyuncu ile yeni sezonda anlaşma sağlamayacak olan Yenicami daha düşük maliyetli yeni yabancı futbolcu transferi için girişimlerini başlattı.

Gönyeli’de iyi bir sezon geçiren John Okoli’yi de Göçmenköy’e kiralayan Yenicami yeni sezonda 2 yeni yabancısı ile mücadele edecek.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı