Kıbrıs

Firariye yardım etti


Yılmaz Gümüş’ün hastaneden kaçarak Güney Kıbrıs’a geçmesine yardım suçlamasıyla tutuklananların sayısı üçe yükseldi. Bu suçlamayla tutuklanan Murat Şehitoğlu mahkemeye çıkarıldı.

Eniz ORAKCIOĞLU

İngiltere’de 2005 yılında işlediği cinayetlerin cezasını çekmek için iade edildiği Türkiye’den firar edip 3 yıl sonra KKTC’de yakalanan Yılmaz Gümüş, 8 Mayıs’ta muayene için götürüldüğü Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’den kaçmasına yardım suçlamasıyla tutuklananların sayısı 3’e yükseldi.

Yılmaz Gümüş’e yardım suçlamasıyla tutuklanan İsmail Oktan ve Süleyman Konyalıoğlu’nun ardından polis tarafından tutuklanan Murat Şehitoğlu dün mahkemeye çıkarıldı.

Murat Şeyitoğlu’nun 12 Mayıs günü Ledra Palas Sınır Kapısından KKTC’ye giriş yaparken tutuklandı.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Serhat Özcü, mahkemedeki ifadesinde Yılmaz Gümüş’ün Girne Akçiçek Hastanesi’nde 8 Mayıs tarihinde “Yasal tutukluluktan firar” ettiğini anımsattı. Soruşturmayı yürüten polis memuru Serhat Özcü,  firari Gümüş’e yardım ve yataklık ettiği iddia edilen zanlı Murat Şehitoğlu için 2 gün tutukluluk talebinde bulundu. Yargıç Gökhan Asafoğlu, iddiaları araştırması için zanlının 2 gün tutuklu kalmasına karar verdi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı