BasketbolSpor

Final görkemliydi


Cyprus Basketball Academy’nin organize ettiği, “Nicosia Open 3×3 Basketball” turnuvası tamamlandı ve şampiyonlar kupalarını aldı.

Cyprus Basketball Academy tarafından oluşturulan organizasyon komitesinin organize ettiği, “ChangeYour Life” sloganı ile KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun himayelerinde organize edilen sokak basketbolu turnuvası, “Nicosia Open 3×3 Basketball”, 3 gün boyunca sporcuların ve halkın yoğun ilgisiyle Atatürk Kapalı Spor Salonu Park Yeri’nde yapıldı. Toplamda 77 takımın 14 kategoride mücadelelerine sahne olan turnuvada 163 maç yapıldı ve 308 sporcu ter döktü. Hüseyin Kıral’ın sunumuyla yapılan organizasyonda 3 gün boyunca seyircilerin de katılabileceği 3 sayı atış yarışmaları yapıldı. Toplamda 150 kişinin yarıştığı 3 sayı yarışmasında ilk gün Under Armour hediye çeki ödülünü Erdem Arslangazi aldı. İkinci gün Cyprus XP Travel’den Ercan-Türkiye gidiş dönüş uçak bileti ödülünü Didem Erginay kazanırken, son gün yapılan ve büyük ödülün Under Armour Cury6 ayakkabı olduğu yarışmayı Sude Kadıoğlu kazandı. Sadece sporcu annelerinin katıldığı serbest atış yarışmasını ise Meltem Erdoğan kazandı ve Eziç’ten iki kişilik yemek ödülünün sahibi oldu.

Şampiyonlar belli oldu

Turnuvanın final günü 20.30’dan itibaren BRT HD ekranlarından Tonguç Kotak ve Tahir Topaloğlu’nun sunumu ve yorumlarıylayayınlandı. Özellikle final maçlarının çok çekişmeli geçtiği yarışmada Mixed Kids şampiyonu CBA Panters, Arı Kızlar şampiyonu CBA 1, Arı Erkekler şampiyonu Hunters, U12 Kızlar şampiyonu CBA Pink, U12 Erkekler şampiyonu Golden Boys, U14 Kızlar şampiyonu Son 3’lü ve U14 Erkekler şampiyonu Brothers oldu. U16 Kızlar şampiyonu Sonsuz 3’lü olurken U16 erkekler şampiyonu Gaimakli Power, U18 Erkekler şampiyonu ComeBack, Kadınlar şampiyonu Mustafa Dayı, Büyük Erkekler şampiyonu Nostalji ve Masterler şampiyonu Paslılar oldu.

Finale, Başbakan Sn. Ersin Tatar ve UMK Başkanı Sn. Hasan Karaokçu da katıldı.

Final gününe Başbakan Sn. Ersin Tatar ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Sn. Hasan Karaokçu da katıldı. Miniklerin ödüllerini veren Tatar, organizasyona katkılarından dolayı sporculardan çiçek ve plaket aldı. Gıda Ltd. Nestle, Under Armour, Blackspade ve Nazlı Kardeşler Construction’ınsponsorluğunu üstlendiği organizasyondaJerk, Önder Alışveriş Merkezi, Ektam Kıbrıs, Kolan British Hospital, Cyprus XP Travel, Eziç, CranberriesDanceStudio, Cemsa Sporting Center, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve OeroTrading Ltd. de destek verdi. Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü, Eğitim Sorumlusu Osman Emiroğlu ve sponsorlardan Nazlı Kardeşler Construction direktörü Osman Nazlı ile CranberriesDanceStudio direktörü Eda TürmenKutruza’nın da ödül takdim ettiği organizasyon; hakemler, basın ve sponsorlara teşekkür plaketlerinin verilmesiyle noktalandı.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı