Spor

Filede zorlu rakiplerKKTC 4. TORBADA: Ankara Beştepe Spor Salonu’nda oynanacak olan final grubu maçlarına 16 takım katılacak.
4 torbadan yapılacak kura çekiminde takımlar 4’erli gruplara ayrılacak. Takımımız kuraya 4. torbadan girecekTürkiye Yıldızlar Voleybol Şampiyonası Final Grubu müsabakaları için hazırlıklarına devam eden yıldızlarımızı oldukça güçlü rakipler bekliyor
22-28 Haziran tarihlerinde Ankara da gerçekleştirilecek olan Türkiye Yıldızlar Şampiyonası Final Grubu müsabakaları için hazırlıklarına devam eden yıldızlarımızı oldukça güçlü rakipler bekliyor. Grup ve yarı final müsabakalarını yenilgisiz tamamlayan ve yaptığı 7 karşılaşmayı da kazanan yıldızlarımızı final grubunda çok zorlu rakiple bekliyor.

Maçlar Ankara’da
Ankara Beştepe Spor Salonu’nda oynanacak olan final grubu müsabakalarına 16 takım iştirak edecek. 4 torbadan yapılacak kura çekiminde takımlar 4 erli gruplara ayrılacak. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar çeyrek final hakkını elde edecek.
Yaklaşık 600 takımın mücadele ettiği Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda önce bölgesel müsabakalar oynandı. Daha sonra oynanan grup müsabakaları ve yarı final müsabakaları sonucunda son 16 takım belli oldu. Final Grubu’nda mücadele edecek olan takımlar ve torba numaraları şöyle belirlendi.

Torbalar şöyle:
1.Torba Galatasaray, Arkasspor, İstanbul BŞB, ESSPOR
2.Torba Ziraat Bankası, Halkbankası, Feberbahçe, Milli Piyangolar
3.Torba  Beşiktaş, Ankara TVF Lisesi, Tofaş, İST Okyanus Koleji
4. Torba KKTC, Alanya Bahçeşehir Koleji, Kayseri Melih Gazi, Malatya Orduzu

Maçlar zorlu geçecek
Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya şampiyona ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Yıldızlarımız şuana kadar gösterdikleri performans ve ortaya koydukları mücadele ile grup ve yarı final müsabakalarını yenilgisi tamamlayarak adını böylesine büyük bir organizasyonun final grubuna yazdırarak büyük bir başarı elde etmişlerdir. Final grubu müsabakalarından da çok zorlu ve voleybol da ekol olmuş takımların alt yapıları ile oynayacakları bu karşılaşmalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inancım tamdır. Kura çekiminde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile aynı grupta yer almak en büyük isteğimdir.”

Plajda ilk randevu temmuzda
Ülkemizde düzenlenecek plaj voleybolu organizasyonları için de hazırlıklar devam ediyor.
KKTC 2015 Plaj Voleybolu Şampiyonası için ilk organizasyon 1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Diğer organizasyonlar 25-26 Temmuz ve 4-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye Plaj Voleybolu Şampiyonası’nın final ayağı 18-20 Ağustos tarihlerinde ülkemizde gerçekleştirilecek.
KKTC 2015 Plaj Voleybolu Şampiyonası ve plaj voleybolu ile ilgili olarak düzenlenecek diğer faaliyetler ile ilgili olarak Voleybol Federasyonu önümüzdeki günlerde detaylı açıklama yapacaktır.

Başa dön tuşu