Diğer SporlarSpor

Filede bombalar patladıVoleybolda transfer dün sona ererken takımlar son gün 17 oyuncuyu renklerine bağladı

BORAN VAKIFLAR’A, ZALİHE LAÜ’YE: Büyük Erkekler Ligi’nde Vakıflar, Yakın Doğu Üniversitesi’nin yıldızı Boran Yıkıcı ve İbrahim Çelik’i alırken, kadınlarda son şampiyon LAÜ, DAÜ’den Zalihe Postacıoğlu’nu transfer etti. LAÜ kaptan Meliz Örtunç ve Günçe Koparan’ı de Vakıflar’a kaptırdı

Tonguç KOTAK

Voleybolda transfer dün sona ererken takımlar son gün 17 oyuncuyu renklerine bağladı.

1-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen transfer döneminde kulüpler ilk 14 günü boş geçirirkn son gün olan dün federasyonda büyük hareketlilik yaşandı.

Boran ve İbrahim, Vakıflar’da

Büyük Erkekler Ligi’nde mücadele eden ve geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kaybeden Yakın Doğu Üniversitesi transferde önemli iki ismini kaybetti.

Bu sezon transferde hareketli olan Vakıflar, Yakın Doğu’nun smaçörü Boran Yıkıcı ve libero İbrahim Çelik’i transfer etti.

İki oyuncu için sabah saatlerinden itibaren hareketli saatler yaşandı. Boran ve İbrahim, Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Hakan Atamtürk ile yaptıkları uzun görüşme sonucunda bonservislerini alarak Vakıflar’a imza attılar.

Zalihe, LAÜ’de

Kadınlar Ligi şampiyonu Lefke Avrupa Üniversitesi transferin de hareketli takımı oldu.

Mavi-beyazlılar, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin yıldız isimlerinden Zalihe Postacıoğlu’na imza attırarak önemli bir oyuncuyu kadrosuna kattı.

Meliz ve Günçe, Vakıflar’da

Vakıflar, Lefk Avrupa Üniversitesi kaptanı Meliz Örtunç ile ayni takımda yer alan Günçe Koparan’ı transfer etti.

Meliz Örtunç serbest transfer hakkını Vakıflar’dan yana kullanırken, Günçe de bonservisi ile Vakıflar’a imzayı attı.

 

DAÜ, MSA ve Çamlık’tan da transfer

Son günün diğer aktif takımları ise Doğu Akdeniz Üniversitesi, Mağusa Spor Akademisi ve Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor oldular.

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Mağusa Spor Akademisi’nden Yaren – Yadigar Özoğul kardeşlerin yanı sıra Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor’dan da Ali Baran’ı renklerine kattı.

Mağusa Spor Akademisi de Mağusa Gelişim Akademisi’nden Leyla Kahraman ile Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor oyuncusu Umut Güvercin’le anlaştı.

Transferin bir başka etkili takımı da 7 oyuncuyu kadrosuna katan Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor oldu.

Çamlıkspor, Mağusa Gelişim Akademisi’nden İsmihan Gedik, Ferdiya Birinci, Tutku Aykulu, Doğa Sürer, Beren Kuyucuoğlu, Aylin Sönmez ve Sonay Gazioğlu’nu renklerine bağladı.

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı