Spor

Fener’den kötü prova

Salzburg maçı öncesi son ve en zor maçtı. İlk iki maçın aksine Fenerbahçe dün doğal olarak zorlandı. PSV gibi bir rakibe karşı oynamak tam anlamıyla takımın durumunu dün çok net ortaya koydu: Fenerbahçe iyi yolda ama henüz hazır değil…
Özellikle defansta büyük boşluklar verildi. Bireysel hatalar yapıldı. Nitekim rakibin golü de bariz bir hatadan geldi.
Volkan’dan seken topu kimse takip etmeyince golü kalesinde gördü Fenerbahçe. Sahanın en iyisi Bruno Alves oldu. Çok istikrarlı. Hatta oynanan üç hazırlık maçının en iyisi oldu Alves. Bunun yanına Volkan’ı da eklemek lazım. İlk yarıda 3 net pozisyon çıkardı. Kadlec vasatı aşamadı. Alper etkili olmaya çalıştı. Kuyt beklenen seviyede değil.
Fenerbahçe’deki temel problem ise Ersun Yanal’ın kafasındaki şablonun ve isimlerin hâlâ oturmamasıydı. İkinci yarıda yapılan değişiklikler belki maçın neticesini değiştirmeye yetmedi ama hareket getirdi. Özellikle Stoch tempo kattı belli bölümlerde. Meireles’in 2. yarıdaki iki topunda ise direkler gole izin vermedi.
Locadia’nın müthiş golü o temopoyu ve maçı bitirdi. Fenerbahçe ile yakın dönemlerde sezonu açan PSV çok daha etkili ve rahat bir futbol ile kazandı.  
Salzburg maçında Fenerbahçe’nin ne yapacağını kestirmek güç. Nasıl bir sistem ve takımla çıkacağı henüz belli olmadığı için üç ihtimalli bir maç bizleri bekliyor. Ersun Yanal birçok konuyla ilgili henüz net karar verememiş gibi duruyor.

MAÇIN KARNESİ

HAKEMLER: Volkan Bayarslan, Kerem Ersoy, Mehmet Kapluhan, Murat Özcan, Onur Karabaş
FENERBAHÇE: Volkan (7) (Dk.46 Mert 4) – Bekir (3) (Dk.46 M.Topuz 5), Yobo (4) (Dk.75 Hasan Ali 4), Bruno Alves (7), Kadlec (5) – Emre (6) (Dk.46 M.Topal 5), Meireles (6) (Dk.75 Holmen 4), Kuyt (6) (Dk.83 Selçuk), Cristian (5) (Dk.46 Alper 5), Caner (5) (Dk.46 Stoch 5), Webo (6) (Dk.64 Sow 4)
PSV: Zoet (5) (Dk.46 Tyton 4)-Arias (7) (Dk.74 Brenet 4), Bruma (6), Karim (6), Willems (6) (Dk.81 Hendrix,-  Schaars (6) (Dk.63 Hiljemark), Bakkali (6), Maher (7) (Dk.63 Toivonen 5), Wijnaldum (6) – Depay (6), Matavz (7) (Dk.63 Locadia 6)
GOLLER: Matavz (Dk.15), Locadia (Dk.71)
SARI KARTLAR: Emre (F.Bahçe) Maher (PSV)

 

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı