‘Fenerbahçe’yi bekliyorum’

14 Ekim 2013 Pazartesi | 17:01
‘Fenerbahçe’yi bekliyorum’
Kıbrıs Town Houses

Galatasaray’ın yeni hocası Roberto Mancini, fikstrü eline aldı, ezeli rakipleri Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkına ve geçmişteki maçlara baktı, umut dolu mesajlar verdi.
İtalyan hoca milli maç için verilen arada hem rakiplerini analiz ediyor, hem de sarı-kırmızılı takımın tarihini öğreniyor.
48 yaşındaki hocayı en çok etkileyen noktanın ise Galatasaray’ın 14 yıldır Kadıköy’de kazanamaması olduğu öğrenildi. Ünlü çalıştırıcının, sarı-kırmızılı takımın bu fobisiyle ilgili olarak çarpıcı bir değerlendirmede bulunarak, “Galatasaray gibi bir takım nasıl olur da bu kadar süredir kazanamıyor. Galiba benim için de bu maç çok özel olacak. Taraftarın bir bölümü henüz bu değişikliği kabullenemedi. Eski hocaları ile ilgili duygusal tepkiler veriyorlar. Bundan ben etkilenmem ama oyuncular etkilenebilir. Özellikle Türk futbolcular. Bu nedenle rakibimizin sahasında oynayacağımız maçı çok önemsiyorum. O maça kadar 3 maç daha var. Onları kayıpsız geçtikten sonra bu zaferi taraftara armağan etmek istiyorum. Hem bu kötü gelenek sona erecek, hem de taraftarla aramda özel bir bağ oluşacak. Belki beni daha çok severler” şeklinde konuştuğu belirlendi.

Kondisyon sorunu
Mancini geçtiğimiz günlerde de Başkan Ünal Aysal ve kurmaylarıyla yaptığı toplantıda, kondisyon sorununa dikkat çekmiş ve 1 ay içinde bu sorunu ortadan kaldıracağını, fiziksel ve taktik açıdan hazır hale geleceklerini söylemişti.
Diğer taraftan 3K+1F şeklinde formülize edilen periyotta Cim-Bom, sırasıyla Karabük, Kayseri, Konyaspor ve ardından Fenerbahçe ile karşılaşacak. Galatasaray bu dönemi kayıpsız geçerek zirve ile arasındaki puan farkını eritmeyi planlıyor.