Spor

Fenerbahçe’nin dengesini bozmalıyız“RAKİBİMİZ EUROLEAGUE EKİBİ”:
Ligin 9. haftasında Fenerbahçe’ye konuk olacak olan Yakın Doğu Üniversitesi’nde antrenör Alper Durur, “Ligin Euroleague takımına karşı oynayacağız. Fenerbahçe’nin gücünü biliyoruz. Rakibin kısalarına yapacağımız baskıyla onların dengesini bozup maça ortak olacağımızı düşünüyorum” açıklamasında bulundu“ZOR BİR DÖNEME GİRİYORUZ”:
Bu karşılaşma ile birlikte üç günde bir maç periyoduna gireceklerini belirten Durur, “Ocak ayının ilk haftasına kadar üç günde bir maç yapacağız. Edirne ve Botaş maçlarını Ankara’da oynarken, Samsun Canik ve Mersin deplasmanlarına gideceğiz. Bu maçlar ilk yarıdaki yerimizi belirleyecektir” ifadelerini kullandı

Tonguç KOTAK

Kadın basketbolunda Türkiye ve Euroleague’in en iyi takımlarından Fenerbahçe ile hafta sonu karşılaşacak olan Yakın Doğu Üniversitesi’nde çalışmalar sürerken antrenör Alper Durur ise Havadis’e konuştu.
Ligin en zor maçına hazırlandıklarını belirten Durur, ayrıca Fenerbahçe maçından sonra ocak ayı başına kadar üç günde bir maça çıkacaklarını ve bu maçlar sonunda da YDÜ’nün ligde ilk yarıdaki yerinin belirleneceğini söyledi.

“Fenerbahçe’nin gücünü biliyoruz”
20 Aralık Pazar günü Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Yakın Doğu Üniversitesi’nde maçın havasına girilmiş durumda. Antrenör Alper Durur, Havadis’e önemli açıklamalar yaptı.
Durur, “Ligin Euroleague takımına karşı oynayacağız. Fenerbahçe’nin gücünü biliyoruz. Uzun oyuncular konusunda iyi bir rotasyona sahipler. Ayrıca kısa oyuncuları da çok yetenekli ve etkili isimler. Biz bu maçta rakibin kısalarına yapacağımız baskıyla onların dengesini bozup maça ortak olacağımızı düşünüyorum. Hatay ve geçen hafta önde olup da son saniye basketi ile maçı uzatmaya götürdüğümüz Abdullah Gül Üniversitesi maçlarında yapılan hataları yapmazsak ve maçın sonuna kadar mücadele edersek maçı kazanabileceğimize inanıyorum. Bu maçta oyuncularımıza güveniyorum” diye konuştu.

“Zor bir döneme giriyoruz”
Bu maçla birlikte üç günde bir maç periyoduna gireceklerini belirten Durur, “Ocak ayının ilk haftasına kadar üç günde bir maç yapacağız. Edirne Belediyesi ve Adana Botaş maçlarını Ankara’da oynayacağız. Ayrıca Samsun Canik ve Mersin Büyükşehir Belediyesi deplasmanlarına gideceğiz. Bu maçlar ilk yarıdaki yerimizi belirleyecektir. Zor bir seri olacak” dedi.

Başa dön tuşu