Fenerbahçe'de Kriz! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Spor

Fenerbahçe’de Kriz!

Fenerbahçe'de Kriz!

F.Bahçeli futbolcunun, daha önce konuşulanın aksine milli kampa götürülmesi soğuk duş etkisi yarattı. Kocaman'ın bizzat devreye girerek oyuncusunun affını istemesi de çare olmadı ve Salih Samandıra'dan ayrıldı.

F.Bahçe, Trabzonspor ile oynayacağı kupa finali öncesi büyük bir şok yaşıyor. U19 Milli Takımı'na davet edilen Salih Uçan, yarınki kritik karşılaşmada forma giyemeyecek. Daha önce Fenerbahçe'nin finale çıkması halinde Milli Takım'a alınmayacağı söylenmesine rağmen yaşanan bu gelişme sarı lacivertlilerde soğuk duş etkisi yarattı. Aykut Kocaman'ın da bizzat devreye girerek, oyuncusunun affını istemesine rağmen ricasının geri çevrilmesi F.Bahçe'de büyük tepkiye neden oldu.


ORTA SAHADA KİMSE KALMADI

Kafileyle birlikte Rusya'ya giden Milli Takım antrenörlerinden Gökhan Keskin ise, U19'ların elite turnuvasında 1. olması halinde Avrupa Şampiyonası'na katılacağını belirterek iki tarafın da haklı olduğunu söyledi. Ancak bu beklenmedik gelişme sarı lacivertlileri, Trabzonspor maçı öncesi oldukça zora soktu. Meireles'in cezalı, Selçuk'un sakat, Emre'nin ise henüz 90 dakikayı tamamlayacak kadar hazır olmaması nedeniyle orta sahada büyük sıkıntı yaşayacak.

SAKATLIĞINI DA FARK ETMEMİŞLERDİ

Bunlara bir de Salih Uçan'dan yararlanamamaları eklenince Aykut Kocaman'ın alternatifleri iyice azaldı. Fenerbahçe, Salih konusunda daha önce de Milli Takım yetkilileri ile sorun yaşadı. U19 kampındayken sakatlanan sarı lacivertli oyuncunun MR'ının çekilmediği ortaya çıkmış, bu durum da Fenerbahçe ile TFF arasında bir krize neden olmuştu. Sakatlığı son anda fark edilen ve milli maçta oynatılmayan Salih böylece daha ciddi bir sakatlığın eşiğinden dönmüştü.

UÇAR'A 'UÇAN' TEPKİSİ

Geçtiğimiz günlerde Feyyaz Uçar'ın Salih Uçan'la bir görüşme yaparak "F.Bahçe Türkiye Kupası'nda finale yükselirse U-19 Milli Takımı'na almayacağım" dediği daha sonrada bu kararından vazgeçtiği öne sürüldü. F.Bahçeli yetkililer bu duruma tepki göstererek “Futbolcu U-19 Futbol Şampiyonası'nda oynamakla yetişmez A takımda oynayarak yetişir. Salih A Milli Takım standartında. Gelişimi için A milli oynaması daha değerli” ifadeleri kullanıldı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar