Spor

Fenerbahçe ve Galatasaray’dan tarihi ortaklık


UEFA'nın Finansal Fair Play kuralları gereği artık futboldan kazandıkları parayı amatör şubelere aktaramayan ve finans kaynağı bulmakta zorlanan Fenerbahçe ile Galatasaray, müessese takımlarının yararlandığı aynı vergi indiriminin kendilerine de yansıtılmasını istiyor.
AZİZ YILDIRIM, ANKARA'YA GİDECEK
Sabah'ın haberine göre; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, önümüzdeki günlerde Ankara'ya giderek konu ile ilgili yetkililerle masaya oturacağı belirtildi. Bu isteklerinin karşılanmaması halinde iki kulübün de amatör spor dallarında yatırımı keserek sadece temsil amaçlı mücadele etme yönünde karar aldığı belirtildi. Erkek basketbol takımlarında ise şimdilik yatırımın kesilmesi söz konusu değil. Beşiktaş ise bu anlaşmaya katılmadı.
AVRUPA'YA TAŞAN TARİHİ REKABET TARİH OLABİLİR!
Fenerbahçe ile Galatasaray'ın rekabeti geçen yıl kadın basketbol branşında Avrupa'ya sirayet etmiş, Kadınlar Avrupa Ligi finalinde kozlarını paylaşan iki ezeli rakipten Galatasaray, Türkiye'ye ilk Avrupa Ligi şampiyonluğunu yaşatmıştı.
İki ezeli rakibin yolu bu sezon ise çeyrek finalde keşişmiş ve seriyi 2-1 kazanan Fenerbahçe, Final Four'a adını yazdırmıştı. Tarihi rekabet, şimdi tarih olma tehlikesi yaşıyor.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı