Fellahoğlu : TİAK üyeleriyle görüştü

24 Mart 2013 Pazar | 15:57
Fellahoğlu : TİAK üyeleriyle görüştü
Kıbrıs Town Houses

 

CTP-BG Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, “iş dünyasının temsilcileriyle LTB’yi tartışmaya devam eden” Fellahoğlu, TİAK üyeleriyle görüştü.

Açıklamada, TİAK Başkanı İlker Züğürt’ün, “Lefkoşa seçmeni belediyemizi düşmüş olduğu bu zor durumdan kurtarmak için doğru tercih yapacaktır” görüşünü dile getirdiği belirtildi.

CTP-BG’nin LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu da, Lefkoşa özelinde ilk kez böyle bir seçimin gerçekleşeceğini belirterek, belediyenin son iki dönemde batırıldığını iddia etti.

LTB’nin dünyada kabul gören bir kurum olduğunu ifade eden Fellahoğlu, “Son iki dönemde LTB’nin değeri bilinmedi, çok yanlış işler yapıldı. Aşırı istihdam, hizmet alımları, yolsuzluklar, usulsüzlükler yapıldı” görüşünü dile getirdi.

Fellahoğlu, en dip noktada olan belediyeyi yeniden yapılandırmaya ve düzenlemeye aday olduklarını, geceyi gündüze katarak çalışacaklarını söyleyerek, “Bunu sadece halkın çıkarları için yapacağız” dedi.

Fellahoğlu, belediyeyi sürdürülebilir noktaya getirmek için her türlü mali ve yönetsel kararın alınıp, uygulanacağına da dikkat çekerek, “yasalarla yönetilecek belediyenin 20 tane şube amirliği olduğunu ve etkin sorumluluklarının kendilerine devredileceğini” söyledi.