Evren’den Polis Genel Müdürü Soyalan’a teşekkür - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
KıbrısManşet

Evren’den Polis Genel Müdürü Soyalan’a teşekkür

Sabah saatlerinde Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ı ziyaret eden İçişleri Bakanı Kutlu Evren, ”Polis Teşkilatımızın yürüttüğü kapsamlı operasyon sayesinde, 8 Şubat tarihinde cezaevinden firar eden Rus mahkûm Alexandr Satlaev’in yakalanmasında gösterilen başarıdan ötürü başta Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ı ve tüm Polis Teşkilatını tebrik etti.

Evren: Merkezi Cezaevinde yaşanan firar olayıyla ilgili aynı gün başlatılan kapsamlı idari soruşturma ve kovuşturma devam ediyor”dedi

İçişleri Bakanı Kutlu Evren’in talimatiyla 8 Şubat 2021 tarihinde Merkezi Cezaevinde yaşanan firar olayıyla ilgili aynı gün başlatılan kapsamlı idari soruşturma ve kovuşturmanın sürdüğü ifade edildi. Bakan Kutlu Evren, Rus firarinin yakalanması ve soruşturmanın seyri hakkında  Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan ile bu hususta istişare ederek, son durum hakkında değerlendirme yapıldığını açıkladı.


İçişleri Bakanı Kutlu Evren, ayrıca bu bağlamda Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan ile yaptığı görüşmede, Merkezi Cezaevi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) Değişiklik Yasa Çalışması hakkında da istişare ederek; özellikle Yeni Cezaevinde ihtiyaca cevap verecek güvenlik yapılanması, dış güvenlik, kule görevleri ve asayiş tedbirleri konularında nasıl bir düzenlemeye gidileceği ile ilgili fikir alışverişi yapıldığını ifade etti.

Evren: Polis teşkilatımız, her zaman Kıbrıs Türk halkının güvenine mazhar olmuştur

Bakan Kutlu Evren, “Kıbrıs Türk Halkının her zaman güvenine mazhar olmuş Polis Teşkilatımız, yasalara ve insan haklarına uygun hareket etmekte, özveri ve cesaretle görev icra etmektedir. Bu konuda Polis Genel Müdürümüz Ahmet Soyalan’ın hassas olduğunu biliyorum. Polis Teşkilatımızın kamuoyu önünde yanlış algılamalara neden olacak şekilde yıpratılmamasına önem gösterilmelidir. Başta teşkilatın sevk ve idaresini başarıyla yürüten Polis Genel Müdürümüz Ahmet Soyalan olmak üzere tüm Polis Teşkilatımızı göstermiş oldukları başarılı operasyon ve kararlı çalışmalarından ötürü kutlarım” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar